نماینده ولی فقیه در استان یزد با بیان اینکه دشمنی استکبار با ایران نشات گرفته از عزت و اقتدار ایران است گفت: آمریکا می‌خواهد همانند عربستان ذلیل استکبار باشیم.

آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی صبح امروز در جمع روحانیون سپاه الغدیر استان یزد اظهار داشت: ایامی که در آن قرار داریم برای ملت ایران از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

وی به چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران اشاره کرد و افزود: الان نیاز است که به خوبی کار کنیم و نسبت به رفع مشکلات هرچه بیشتر قدم برداریم و در راه خدمت‌رسانی به مردم از هیچ تلاشی فروگذار نکنیم.

نماینده ولی فقیه در استان یزد به دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران اشاره کرد و افزود: الان ایران اسلامی در جهان در بهترین شرایط قرار دارد و به لحاظ عزت مسلمین و انقلاب و ملت ایران در درجه عالی قرار داریم و ملت ایران باید به این مسئله ببالد.

ناصری یزدی افزود: علت اینکه دنیا نسبت به انقلاب اسلامی ایران حساس است و در طول این ۴۰ سال نقشه‌های متعددی برای مقابله با ایران طرح‌ریزی می‌کند به دلیل این است که ما عزت بالایی داریم و آنها نمی‌توانند این عزت را مشاهده کنند.

امام جمعه یزد افزود: اگر ما عزتی در دنیا نداشتیم و جایگاهمان جایگاه ذلت و خواری بود، قطعا دشمنان با ما کاری نداشتند و وقت و هزینه خود را صرف مقابله و دشمنی با ایران نمی‌کردند اما الان تمام محاسبات خود را برای فشار به ملت ایران و دشمنی با انقلاب اسلامی معطوف کرده‌اند.

وی ادامه داد: مطمئنا اگر ما ذلیل بودیم و همانند آل سعود عمل می‌کردیم، عامل استکبار جهانی می‌شدیم و آمریکایی‌ها هم بیش از هر کشوری از ما دفاع می‌کردند چرا که ما منافع آنها را تامین می‌کنیم ولی اینکه هر رئیس جمهور آمریکا که روی کار می‌آید باید برنامه دقیق در ارتباط با ایران ارائه کند نشان دهنده جایگاه و عظمت ایران اسلامی است.

نماینده ولی فقیه در استان یزد خاطرنشان کرد: نباید به گونه ای تداعی شود که ایران در دورانی قرار گرفته که ضعف دارد بلکه ایران به لحاظ جایگاه و موقعیت جهانی در شان و عظمت بسیار بالایی برخوردار است.

ناصری یزدی خاطرنشان کرد: از جهات مختلفی وضع ایران خوب است و دشمن در حال جان کندن برای ضربه زدن به انقلاب است و البته صدماتی هم می‌زند و خیلی موارد جلوی کار ما مانع می‌شوند ولی ما باید بدون توجه به این موانع به پیش حرکت کنیم.

امام جمعه یزد با اشاره به مشکلاتی که مردم الان دچار ان هستند خاطرنشان کرد: مسئولان باید نسبت به رفع این مشکلات با تمام توان حرکت کنند و نسبت به رفع این مشکلات اقدامات لازم را به عمل آورند.

وی تصریح کرد: ما در ایران از ظرفیت بسیار بالای نیروی انسانی و متخصصان برخوردار هستیم و در صورتی که متولیان اقتصاد و مسئولان تکیه خود را به این ظرفیت‌های عظیم قرار دهند، تمام مشکلات برطرف می‌شود.