نماینده ولی فقیه در استان یزد با بیان اینکه اتحاد و همدلی نیاز اصلی امروز کشورهای اسلامی است گفت: استکبار با تمام توان مانع ایجاد اتحاد در بین مسلمانان می‌شود.

آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی در آیین افتتاح حوزه علمیه پیامبر اعظم(ص) یزد با اشاره به اینکه مسلمانان امروز نیاز به اتحاد و همدلی دارند اظهار داشت: اتحاد بین مسلمانان با عمل به حدیث ثقلین به بهترین نحو ممکن فراهم می‌شود.

وی تصریح کرد: مسلمانان باید گذشته‌ها را کنار بگذارند و الان در کنار هم بایستند و با اتحاد و همدلی، زمینه توسعه اسلام ناب و پیشگیری از تهاجم استکبار جهانی و دخالت آنها در امور داخلی خودشان را بگیرند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد افزود: سبکی که استکبار جهانی در این چند سال انتخاب کرده استعمار نو است و در تلاش است که به این وسیله به کشورهای مسلمان تسلط داشته باشد.

ناصری یزدی با تاکید بر اینکه استکبار با تمام توان مانع ایجاد اتحاد در بین مسلمانان می‌شود خاطرنشان کرد: در گذشته استکبار خودش وارد میدان می‌شد و در این راه تلفات و خسارت‌هایی هم متحمل می‌شد ولی الان به این نتیجه رسیدند که به جای حضور فیزیکی در عرصه و میدان، کشورهای مسلمان را به جان هم بیاندازند و درگیری‌های داخلی در این کشورها به وجود آورند و در نهایت این درگیری‌ها به نتیجه مناسب برای آنها منجر شود.

امام جمعه یزد به درگیری‌هایی که سال‌های قبل در افغانستان به وجود آمد و پس از آن در دیگر کشورها فعالیت‌های تروریست‌ها شروع شد اشاره کرد و گفت: در تمام این حرکات، استکبار نقش‌آفرینی اصلی را بر عهده داشته است.

وی افزود: اگر نیم نگاهی به کشتارهایی که در طول این سال‌ها در کشورهای مسلمان داشته باشیم می‌بینیم که آمار بسیار وحشتناک و بالایی است که اصلا سابقه هم نداشته است که  به این میزان انسان در جنگ‌ها کشته شود.

نماینده ولی فقیه در استان یزد خاطرنشان کرد: استکبار با به وجود آوردن چنین اختلافاتی و تربیت تروریست‌ها، زمینه‌ای فراهم می‌کند که اولا مسلمانان با یکدیگر متحد نشوند و در برابر آنها قرار نگیرند و در مرحله بعد هم به دولت‌های این کشورها سلاح‌های خود را بفروشد و جیبش را پر کند.

ناصری یزدی ادامه داد: راهکار این موضوع این است که مسلمانان به تاکید پیامبر گرامی اسلام(ص) عمل کنند و با تاسی به قرآن و اهل بیت(ع)، اختلافات را کنار گذاشته و در کنار هم قرار گیرند چرا که اگر مسلمانان همه با یکدیگر متحد شوند، قطعا هیچ قدرتی نمی‌تواند در برابر آنها ایستادگی کند.