نماینده ولی‌فقیه در استان یزد با بیان اینکه افزایش بیکاران جامعه نتیجه سطحی نگری علمی کشور است گفت: مسیر علمی کشور ایران دارای کمبودهایی است که باید برطرف شود.

 آیت‌الله محمد رضا ناصری یزدی ظهر امروز در آئین افتتاحیه دفتر آیت‌الله العظمی جوادی آملی که در مسجد و حسینیه بیت الاحزان یزد برگزار شد با بیان اینکه این مکان مرکز نشر علم و علوم قرآنی، تفسیر و علوم مختلف خواهد بود اظهار داشت: این دفتر به پایگاهی تبدیل می‌شود که انتشار دهنده مسائل علمی، تفسیری، اخلاقی و غیره باشد و بتوانیم از آن به بهترین شکل استفاده کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به اینکه ما باید قدردان زحمات و تلاش‌های عزیزانی به مانند آیت‌الله العظمی جواد آملی باشیم اضافه کرد: این عزیزان انصافاً شب و روز ندارند و از هر فرصتی برای فعالیت‌های اثر گذار در کشور استفاده می‌کنند و برکت و لطف این فعالیت‌ها را خدای متعال به انسان می‌دهد و فرد را به درجات عالیه می‌رساند.

امام جمعه یزد خاطرنشان کرد: ما وظیفه‌مان در مورد خدماتی که مراجع عظام تقلید ارائه می‌کنند این است که این زحمات را به ثمر برسانیم و نوشته‌ها و تفاسیر ارزشمند این بزرگان را منتشر کرده و به شکلی عمل کنیم که مردم و به ویژه قشر جوان و تحصیل کرده به این وادی ورود پیدا کند و برای خود لازم بدانند که در این زمینه‌ها هم باید وقت و فرصت بگذارد.

وی به جدا کردن علوم قدیم و جدید توسط غربی‌ها اشاره و اضافه کرد: علوم جدید شامل سطحی نگری، عدم بدون فکر و تعقل است که دشمن تلاش کرده تا آن را در کشورهای اسلامی و بالأخص ایران اسلامی جا بیاندازد، در صورتی که تفکر و تعقل را در کشورهای خود یک الزام می‌دانند و به آن عمل می‌کنند.

ناصری یزدی با بیان اینکه مسیر علمی کشور ایران دارای کمبودهایی است عنوان کرد: زمانی که علم و دانش در کشور درست و صحیح باشد نباید پس از چند سال درس خواندن و فارغ التحصیل شدن فرد بیکار باشد و این سطحی‌نگری علمی کشور است که شده افراد بیکار روز به روز در کشور افزایش یابند.

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد افزود: از زمانی که علوم اسلامی و علوم عقلی و اجتماعی دینی را از مبدا دینی جدا کردند و تفکیک‌هایی که به واسطه توطئه دشمنان صورت پذیرفت سبب ضرر رسانی به کشور در زمینه‌های مختلف شد.

امام جمعه یزد با اشاره به اینکه دین و اخلاقیات در جامعه فروکش کرده و بر روی و سیاست و اخلاقیات سیاسی کار شده است گفت: اخلاق انسانیت در جهان نیست و فطرت الهی و راه و سبکی که خدای متعال برای بندگانش معین کرده را امروزه در جهان نمی‌بینیم و انسان‌ها بیشتر به دنبال مادیات هستند و برای رسیدن به آن دست به هر کاری می‌زنند.