نماینده ولی فقیه در استان یزد با بیان اینکه افزایش تعداد نمایندگان مجلس زمینه کاهش مشکلات برخی استان‌ها را فراهم می‌کرد گفت: شش شهرستان وسیع یزد تنها یک نماینده در مجلس دارند.

آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی در دیدار با سخنگوی شورای نگهبان با اشاره به انتخابات پیش روی کشور در اسفند امسال اظهار داشت: مردم ایران با وجودی که با مشکلات زیادی روبه‌رو شده‌اند، پشتیبان ولایت فقیه هستند و با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری، ان‌شاالله در انتخابات حضوری پرشور دارند.

وی با اشاره به تقسیمات انتخاباتی استان یزد گفت: اگر بحث افزایش تعداد نمایندگان مجلس اجرایی می‌شد، مشکلات برخی از شهرها و استان‌ها از جمله استان یزد برطرف می‌شد.

نماینده ولی فقیه در استان یزد خاطرنشان کرد: الان در استان یزد یک شهرستان یک نماینده در مجلس دارد شش شهرستان وسیع و بزرگ دیگر استان هم یک نماینده دارند و رسیدگی به آنها بسیار سخت است.

ناصری یزدی بر ضرورت دقت نظر افراد در انتخاب یک نماینده با صلاحیت و مناسب برای مجلس شورای اسلامی تاکید کرد و افزود: یکی از مهمترین مسائلی که باید در جامعه ما به شکل درست تقویت شود، تفکر و تعقل است.

امام جمعه یزد ادامه داد: ما باید در انتخاب‌هایمان به درستی فکر کنیم و پس از اینکه همه جوانب درست را بررسی کردیم، نسبت به انتخاب صحیح اقدام نماییم.

وی با تاکید بر اینکه ریشه این موضوع در سیستم آموزشی ماست گفت: همین موضوع سبب می‌شود که صنایع ما وابسته بمانند و به هیچ عنوان اقدامی به تفکر و تعقل برای رفع وابستگی و ایجاد تحول و نوآوری در صنعت کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان یزد ادامه داد: الان متاسفانه دانشگاه‌های ما افراد را به گونه‌ای تربیت می‌کنند که پایان تحصیل آنها به بیکاری منجر می‌شود و تعداد بسیار زیادی از افراد جامعه الان بیکار هستند.

ناصری یزدی ایجاد تحول در سیستم آموزشی کشور را لازمه رفع این مشکل دانست و عنوان کرد: یکی دیگر از موضوعاتی که در بحث آموزش ما مشکل ساز است و برخی مشکلات را در جامعه به وجود می‌آورد، کم رنگ شدن مباحث دینی در آموزش و پرورش و دانشگاه است.

امام جمعه یزد عنوان کرد: با توجه به فشارهای آمریکایی ها، الان لازم است در راستای بی اثر شدن تحریم ها و فشارهای آنها، زمینه تغییر در آموزش و تقویت تفکر و تعقل در افراد را فراهم کنیم و از طرف دیگر وجهه دینی را در افراد تقویت کنیم که به این وسیله زمینه تعهد را هم افزایش دهیم.