نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه با اشاره به بصیرت حضرت زینب(س) در برابر یزید گفت: شرایط امروز کشور ما نیز نیازمند بهره‌مندی از بصیرت زینبی(س) است.

آیت‌الله محمدرضا ناصری در خطبه های این هفته نمازجمعه یزد با اشاره به اینکه بصیرت، آگاهی عمیق و باور قلبی است که از احاطه علمی و معرفتی، اشراف خبری، هوشیاری، تجربه و عاقبت اندیشی سرچشمه می گیرد، اظهار داشت: تشخیص حق از باطل در هر شرایطی است لازم و ضروری است و باید در برابر دوستان و دشمنان خود به این معنا دست پیدا کینم.
وی با اشاره به بصیرت زینبی بیان کرد: حضرت زینب(س) در برابر یزید و یزیدیان هوشیار بود و دشمن را می شناخت و قدرت تشخیص بین حق و باطل داشت و قدرت تیزبینی و تحلیل او مثال زدنی بود.
امام جمعه یزد تاکید کرد: امروز کشور ما در شرایطی قرار گرفته که نیاز به بصیرت زینبی داریم و باید بتوانیم بین حق و باطل تشخیص بدهیم و دوست و دشمن خود را بشناسیم.
وی با اشاره به تحریم و برجام و نظرات رهبر معظم انقلاب در این زمینه عنوان کرد: رهبری بر این اعتقادند که ما مذاکره ای با آمریکا نخواهیم داشت و مردم باید نسبت به این معنا بصیر و تیزهوش باشند و ببینند که آیا مذاکره در این شرایط به نفع ما خواهد بود یا خیر.
ناصری یادآور شد: کسانی که دنباله‌روی نظرات آمریکا هستند و می گویند باید فعالیت‌های هسته ای را در شرایطی که دشمن عهدشکنی کرده، متوقف کنیم، اینها عزت مردم را نمی خواهند بلکه آنها ذلت مردم را می خواهند.
امام جمعه یزد تاکید کرد: برنامه غرب و آمریکا این است که اجازه ندهند کشورهایی نظیر ایران در زمینه های علمی و نظامی پیشرفت کنند و همواره به دنبال عقب نگه داشتن ایران هستند.
وی تصریح کرد: در برابر چنین دشمنی باید بصیرت و تیزبینی داشته باشید و در مقابل دشمن بایستیم و به او پرخاش کنیم و اجازه ندهیم منویات خود را در کشور پیاده سازی کند.
ناصری تاکید کرد: خداوند متعال راه را به همه ما نشان داده و همه باید با توکل به خدا و پشت سر ولایت و با تاسی از رهبری با مقاومت در برابر دشمنان در این راه قدم برداریم و شک نداشته باشیم که دست یاری خدا با ماست.