نماینده ولی فقیه در استان یزد با انتقاد از اینکه بازار پوشاک ایران به دست کشورهای چین و ترکیه است گفت: صنعت پوشاک راهگشای کشور برای برون رفت از مشکلات اشتغال است.

آیت الله محمدرضا ناصری یزدی اظهار داشت: بنیاد شهید باید برای فرزندان و خانواده های شهدا و ایثارگران علاوه بر بحث اشتغال، به لحاظ فرهنگی، آموزشی و تربیتی هم توجه بسیار خاصی داشته باشد.
وی با بیان اینکه نخبگان بسیاری در جامعه ایثارگری داریم گفت: باید سعی کنیم این استعدادها به درستی شناسایی شده و از ظرفیت آنها در پیشرفت کشور استفاده کنیم.
نماینده ولی فقیه در استان یزد با تاکید بر اینکه متاسفانه ما نسبت به آموزش و تربیت در کشور بی توجهی می کنیم گفت: بسیاری از نخبگان ما بلافاصله پس از اینکه در دانشگاه قبول می شوند، با پیشنهادهایی از سوی کشورهای خارجی روبرو می شوند که به آن نقاط بروند ولی ما برای جذب همین جوانان برنامه ای نداریم.
ناصری یزدی تاکید کرد: متاسفانه برخی از شرکت ها الان به صورت کاملا روشن و شفاف در کشور اعلام می کنند که زمینه مهاجرت نخبگان به کشورهای دیگر را فراهم می کنند؛ باید علاوه بر اینکه جلوی این موضوع گرفته شود، زمینه شکوفایی و استعداد کامل از ظرفیت های آنها استفاده شود.
امام جمعه یزد یکی دیگر از مشکلات اساسی که امروز در کشور ما وجود دارد را بحث کاهش فرزندآوری دانست و افزود: متاسفانه این توطئه بزرگی بود که با برخی کم درایتی ها در کشور رواج پیدا کرد و الان به چالش تبدیل شده است.
وی افزود: باید برنامه ریزی لازم را انجام دهیم و با در نظر گرفتن مشوق هایی، مردم را نسبت به فرزندآوری ترغیب کرده و جلوی پیر شدن و فرسوده شدن جمعیت ایران را بگیریم.
نماینده ولی فقیه در استان یزد به موضوع اشتغال اشاره کرد و گفت: یکی از عرصه هایی که می توان در کشور به صورت ویژه تقویت کرد و علاوه بر اینکه زمینه اشتغال را به صورت گسترده فراهم می کند، پیشرفت اقتصادی کشور را هم به دنبال دارد، بحث صنایع پوشاک است.
ناصری یزدی با تاکید بر اینکه صنایع پوشاک نیاز به تخصص و اعتبار اولیه زیادی ندارد گفت: الان بازار پوشاک ایران به دست کشورهایی از جمله چین و ترکیه افتاده و باید جلوی این موضوع را با تقویت صنعت پوشاک داخل بگیریم.
امام جمعه یزد خاطرنشان کرد: در صورتی که ما بتوانیم کارگاه های خانگی و کوچک پوشاک را تقویت کنیم و به صورت کامل بازار پوشاک داخل را با محصولات ایرانی به دست بگیریم، صنایع بسیار دیگر وابسته ای هم در کشور پیشرفت می کند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور:
برخی کشورهای اسلامی در برابر بررسی ابعاد فاجعه منا سکوت کرده اند

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور با اشاره به اینکه ابعاد فاجعه منا باید حتما به صورت کامل بررسی شود گفت: برخی کشورهای اسلامی در برابر بررسی ابعاد فاجعه منا سکوت کرده اند.
سعید اوحدی در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد اظهار داشت: گلزارهای شهدا گنجینه بزرگی از همه داشته های ماست که در گسترده به ظاهر کوچک ولی به عمق و وسعت بسیار زیادی است که برای ما توفیق بسیاری است در انقلاب چنین گنیجنه بزرگی داریم.
وی با اشاره به اینکه استان یزد شهدای والامقامی تقدیم انقلاب کرده عنوان کرد: از جمله شهدای بزرگ استان یزد، شهید بزرگوار صدوقی، شهید منتظر قائم و شهیدان پاکنژاد هستند.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور به سه شهید یزدی فاجعه منا اشاره کرد و افزود: فاجعه منا در تاریخ بی سابقه بود که هزاران نفر از زائران حرم امن الهی در یک بی کفایتی بسیار بزرگ، جان خود را از دست دادند و با فجیع ترین حالت ممکن، به شهادت رسیدند.
اوحدی با تاکید بر اینکه متاسفانه بسیاری از کشورهای اسلامی امروز در برابر این فاجعه بزرگ سکوت کرده اند عنوان کرد: طبق فرمایش مقام معظم رهبری، نباید این فاجعه هیچ زمانی به فراموشی سپرده شود و حتما باید ابعاد آن برای مجازات عاملان رسیدگی شود.
وی خاطرنشان کرد: قانون این حق را برای جامعه ایثارگری در نظر گرفته شده که از برخی خدمات بهره مند شوند و نباید ادارات و نهادها از بهره مندی آنها نسبت به این خدمات محروم شوند.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور تصریح کرد: قطعا در این حوزه اقدامات لازم را انجام می دهیم تا دیگر شاهد چنین موضوعی نباشیم که مادر سه شهید نتواند از خدماتی که قانون برای وی در نظر گرفته استفاده کند.