نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: دستگاه‌ها باید به طور جدی و نه فقط در حرف و شعار بلکه در عمل وارد بحث مانع زدایی‌ها شوند.

آیت الله محمدرضا ناصری در مراسم مرحله پنجم رزمایش همدلی و احسان اظهار داشت: ستاد اجرایی فرمان امام از نهادهایی بود که به دستور امام خمینی(ره) تشکیل شد و با حضور مدیران توانمند و دلسوز توانست ماموریت‌های خود را به خوبی انجام دهد و مرهمی بر آلام مردم مستضعف باشد.
وی بیان کرد: اگر در کشور ما چند نهاد همانند ستاد اجرایی فرمان امام و کمیته امداد وجود داشته باشد، همه مسائل و مشکلات برطرف می‌شود و بی شک دست یاری خدا نیز همراه این نهادها و مدیران خدوم و زحمتکش آنهاست.
امام جمعه یزد ادامه داد: توسعه خدمات ستاد اجرایی فرمان امام در رسیدگی به مناطق محروم بسیار ضروری است و باید اهتمام بیشتری در این مناطق هم از نظر تامین مسکن و زیرساخت‌ها و هم از نظر خدمات رفاهی و آموزشی انجام شود.
وی عنوان کرد: توسعه مشاغل دانش بنیان بسیار حائز اهمیت است و اگر مسئولان و مجلس نیز همراهی کنند تا بتوانیم این مشاغل را توسعه دهیم و از مهاجرت جوانان تحصیلکرده استان جلوگیری کنیم، اقدام ارزشمندی انجام شده است.
ناصری اظهار داشت: باید دانشجویان و حتی افراد دیپلمه ما که به خارج از کشور می روند را ساماندهی و از ایده های آنها استفاده کنیم زیرا بسیاری از این جوانان میل به ماندن در کشور خود داشتند اما به دلیل موانعی که در مسیر پیشرفت کار آنها ایجاد شد، به خارج از کشور مهاجرت کردند اما دیگر نباید شاهد چنین اتفاقاتی باشیم.
وی تصریح کرد: باید مشاغل دانش بنیان جدی‌تر و بیشتر دنبال شود و به مدد این مشاغل باید میزان تولید به نقطه اوج برسد و دستگاه‌های مرتبط نیز باید به طور جدی و نه فقط در حرف و شعار بلکه در عمل وارد بحث مانع زدایی‌ها شوند.
امام جمعه یزد تاکید کرد: برای واحدها و تولیدات جدید باید با اهتمام بیشتری اقدام به رفع موانع شود تا هر چه سریعتر واحدهای جدید وارد مدار تولید شوند.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام استان یزد:
اشتغالزایی اجتماع محور بالغ بر ۵ هزار شغل در یزد ایجاد کرد

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام استان یزد گفت: طرح اشتغالزایی اجتماع محور که توسط ستاد اجرایی فرمان امام در حال پیگیری است، سال گذشته در یزد بالغ بر ۵ هزار شغل ایجاد کرد.
محمدی پناه در مراسم مرحله پنجم رزمایش همدلی و احسان در دفتر امام جمعه یزد اظهار داشت: ستاد اجرایی فرمان امام با شعار تلاشی با برکت برای محرومیت زدایی و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی اقشار محروم، فعالیت‌های خود را در سال ۱۴۰۰ آغاز کرده است.
وی با اشاره به فعالیت بنیاد احسان این ستاد عنوان کرد: بنیاد احسان تلاش می کند با حمایت و هدایت گروه های مردمی و جهادی در راستای ماموریت های کلان انقلاب اسلامی خدماتی به اقشار محروم ارائه دهد.
محمدی پناه بیان کرد: این خدمات شامل خدمات حوزه سلامت، مالی و حمایتی، رزمایش‌ها و پویش‌های بنیاد احسان است و امروز نیز پنجمین رزمایش همدلی و احسان به منظور خدمت رسانی به مردم محروم آغاز شده است.
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام استان یزد ادامه داد: در مرحله اول این رزمایش ۱۳ هزار بسته معیشتی در اردیبهشت ماه ۹۹، در مرحله دوم ۲۵ هزار بسته پروتئینی، در مرحله سوم ۱۲۰ هزار پرس غذای گرم، در مرحله چهارم ۲۰ هزار بسته معیشتی و در این مرحله نیز ۱۶ هزار بسته معیشتی با همکاری جهادی در میان مردم کم بضاعت شناسایی شده و آسیب دیده از کرونا در حال توزیع است.
وی یادآور شد: در سال ۹۹ در مجموع ۷۴ هزار بسته معیشتی به ارزش ۱۷۵ میلیارد ریال بین اقشار کم بضاعت استان یزد توزیع شد.
محمدی پناه عنوان کرد: در رزمایش احسان و سلامت طی سه مرحله ۲۰ هزار بسته بهداشتی در مناطق حاشیه ای و محروم توزیع شد.
وی اظهار داشت: در رزمایش مشق احسان نیز برای ۷ هزار دانش آموز کیف و نوشت افزار ایرانی توزیع شد.
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام استان یزد با اشاره به فعالیت بنیاد برکت عنوان کرد: مهمترین دغدغه بنیاد، رفع ریشه ای محرومیت در مناطق محروم کشور است و در این راستا توانمندسازی اقتصادی و کارآفرینی را مورد توجه جدی قرار داده است.
وی عنوان کرد: در استان یزد نیز از شش ماه دوم طرح اشتغالزایی اجتماع محور در پنج شهرستان و ۱۲۱ روستا اجرا شده و تا پایان سال ۹۹، یک‌هزار و ۷۱۸ طرح اجرا شده که این طرح‌ها در مجموع برای ۵ هزار و ۱۵۴ شغل ایجاد کرده است.
محمدی پناه یادآور شد: با پیگیری‌های استاندار یزد، مقرر شد این طرح‌ها در سال ۱۴۰۰ در تمام شهرستان‌های استان اجرایی شود که این مهم در حال پیگیری است و از اوایل اردیبهشت ماه در پنج شهرستان دیگر نیز فعالیت‌ها آغاز خواهد شد.
گفتنی است؛ در این مراسم اقدامات بنیاد برکت در حوزه مدرسه سازی، ساخت مسکن محرومان و سایر اقدامات عمرانی بنیاد برکت تشریح شد.