نماینده ولی فقیه در استان یزد با بیان اینکه تحریم ظریف نشان دهنده ترس آمریکایی‌ها از سلاح و صحبت ایرانی‌هاست گفت: رسوایی امروز آمریکا و انگلیس در خلیج فارس نتیجه 40 سال ایستادگی ملت ایران است.

آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه یزد با تسلیت شهادت حضرت امام جوادالائمه(ع) اظهار داشت: آن حضرت عمر کوتاهی داشتند ولی در همین عمر کوتاه زندگی پرفراز و نشیب و عجیبی داشتند و این دوران خیر و برکات بسیاری برای اسلام و مسلمین داشته است.

امام جمعه یزد به حدیثی از امام جواد(ع) مبنی بر ضرورت دل نبستن به فاجران و ظالمان گفت: کمترین عقوبتی که دل بستن به کافران و ظالمان و دور شدن از خداوند دارد این است که از رحمات خدا محروم می‌شویم.

وی با اشاره به اینکه این حدیث برای حال و روز امروز برخی افراد در ایران بسیار مهم است گفت: در سال‌های گذشته همه دیدیم که تکیه به آمریکای جنایتکار این است که این دشمنان همیشگی انقلاب، به هیچ عنوان به فکر ما نبودند و زیر تمام حرف‌های خود زدند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با تاکید بر اینکه امروز نتایج همه ایستادگی‌ها و مقاومت‌های چهل ساله انقلاب، رسوایی، مایوس و سرخورده شدن دشمنان انقلاب است گفت: انگلیسی که پیش از انقلاب حتی اجازه ورود سفیر شاه ایران به سفارتش را نمی‌داد، امروز بدون اجازه ایران حتی نمی‌تواند از خلیج فارس کشتی عبور دهد و برای آزاد کردن کشتی اسیر خود دست به دامن همه کشورهای جهان شده‌اند.

ناصری یزدی تصریح کرد: امروز حتی آمریکا هم به خوبی فهمیده که در مقابل ایران هیچ حرکتی نمی‌تواند انجام دهد و هر اقدامی هم داشته باشد، نتیجه بسیار بدتری برای آنها به ارمغان می‌آورد.

امام حمعه یزد به صحبت ترامپ مبنی بر اینکه «ایرانی‌ها در هیچ جنگی پیروز نشدند ولی در هیچ مذاکره‌ای شکست نخوردند» گفت: بخش دوم این حرف درست است ولی بخش اول آن کاملا نادرست است.

وی با اشاره به هشت سال جنگ تحمیلی گفت: در سالهای دفاع مقدس آمریکا و انگلیس و تمام کشورهای مستکبر جهان به عراق کمک کردند تا بتواند چند روزه ایران را بگیرد ولی پس از هشت سال، با فضاحت کامل شکست خورد.

نماینده ولی فقیه در استان یزد تصریح کرد: در عراق، لبنان، فلسطین، جنگ های ۲۲ روزه، ۳۳ روزه و ۱۱ روزه، همیشه مستکبران در برابر ایران شکست خوردند و ایران همیشه به پیروزی رسیده است، این که می‌گویند ایران در هیچ جنگی پیروز نشده حرف کاملا مفتی است که اینها برای فرار از شکست‌هایشان مطرح می‌کنند.

ناصری یزدی ادامه داد: وزیر خارجه آمریکا با ذلت بیان کرده که چرا ظریف باید به آمریکا بیاید و سخنرانی کند ولی من نمی توانم به ایران بروم صحبت کنم؟، پاسخ ما به آنها این است که اولا ظرفیت به سازمان ملل می‌رود و ثالثا آیا شما از سخنرانی ظریف هم می‌ترسید.

امام جمعه یزد با اشاره به تحریم ظریف توسط آمریکا، این اقدام را نشان دهنده این دانست که آمریکا علاوه بر ترس از سلاح‌های ایران، از صحبت کردن ایرانی‌ها هم می‌ترسند عنوان کرد: اگر راست می‌گویید ۴۰ یا ۵۰ خبرنگار ایرانی را بردار و با آنها مصاحبه کنید، آنها حاضر نیستند با یک خبرنگار ایرانی مصاحبه کند ولی فقط دم از مذاکره می‌زنند، این نشان دهنده آن است که آنها در موضع ضعف هستند.

وی افزود: خداوند متعال رشد، عظمت و سعادت به خیری انسان‌ها را متصل به تقوا کرده است؛ به گونه‌ای که عالم شدن، قدرتمند شدن، سعادتمند شدن، مقام و منزلت در آخرت، دستیابی به قرب الهی، کسب زندگی میسر و خوب با رزق و روزی فراوان، نزول باران و نعمت‌های خدا و تمام رحمت‌های الهی متصل به تقوا شده است.

نماینده ولی فقیه در استان یزد تصریح کرد: اگر ما بخواهیم عنایت و لطف خدا و رحمت الهی بالای سرمان باشد، باید با خدا رفیق شویم و خدا را به زندگیمان بیاوریم؛ تمام حرکت‌هایی که می‌کنیم لازم است بر اساس رضایت خداوند متعال باشد.

ناصری یزدی خاطرنشان کرد: چطور است که ما در مسائل دنیایی و در برابر دوستان و برخی هم در برابر قدرتمندان دنیایی خاشع هستند ولی در ارتباطمان با خداوند متعال، اصلا چنین نگاهی نداریم.

امام جمعه یزد با تاکید بر اینکه خداوند متعال همه افراد را نسبت به هدایت همدگیر به راه راست مسئول دانسته عنوان کرد: روز قیامت قطعا فرزندانمان جلوی ما را می‌گیرند که چرا به من نماز و قرآن و مسائل دینی را آموزش ندادی که امروز من در عذاب قرار نگیرم.

وی به سالروز ازدواج حضرت امیرالمومنین(ع) و حضرت فاطمه زهرا(س) اشاره کرد و ادامه داد: همه ما باید آن بزرگواران را الگوی خود قرار دهیم و با ساده کردن مراسم‌های ازدواج، زمینه‌ای را فراهم کنیم که جوانانمان بتوانند ازدواج کنند.

انتهای پیام/