نماینده ولی فقیه در استان یزد با بیان اینکه تن دادن به مذاکره با آمریکا، ایران را همانند عربستان برده آمریکا می‌کند گفت: موضع‌گیری مقام معظم رهبری در برابر نخست وزیر ژاپن بزرگترین توطئه علیه انقلاب را خنثی کرد.

 آیت الله محمدرضا ناصری یزدی در آیین تکریم و معارفه فرماندهان پیشین و جدید سپاه الغدیر استان یزد که با حضور جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران در حال برگزاری است، با اشاره به اینکه الان دو بحث مهم در کشور ما وجود دارد اظهار داشت: یکی بحث مذاکره و دیگری بحث مقاومت است.

وی خاطرنشان کرد: در مسئله مقاومت نقش بزرگ و یگانه ولایت فقیه را به خوبی می‌توان دید به ویژه اینکه انقلاب ما بر پایه یک حرکت ولایی است.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با بیان اینکه انقلاب و ولایت فقیه به هیچ عنوان تفکیک پذیر نیست گفت:  در سال ۵۶، انقلاب به یک نقطه ای رسیده بود و مردم ایران و سایر نقاط جهان تقریبا به اهمیت انقلاب و پیروزی آن پی برده بودند.

وی تصریح کرد: افرادی به دنبال آن بودند که در سال ۵۶ انقلاب مردم را بپذیرند ولی به گونه‌ای عمل کنند که یک حکومت ملی در کشور ایجاد شود و امام خمینی(ره) هم نقش یک عالم دینی را در جامعه داشته باشند ولی خبری از حکومت دینی در کشور وجود نداشته باشد.

امام جمعه یزد ادامه داد: خبر این موضوع که منتشر شد مردم و مجلسی‌ها امیدوار شدند و ما هم در نجف خوشحال شدیم که بناست کشور یک آرامشی پیدا کند و امام هم برگردد.

ناصری یزدی تصریح کرد: این موضوع ظاهر قضیه بود و برخی هم تلاش و رایزنی‌های بسیاری کردند که امام را نسبت به این موضوع راضی کنند و حکومت ملی در کشور ایجاد شود اما امام خمینی(ره) که به خوبی نسبت به توطئه دشمنان آگاه بودند پیام دادند که حتما شاه باید برود و حکومت اسلامی در کشور ایجاد شود.

نماینده ولی فقیه در استان یزد بیان کرد: رژیم طاغوت و همه دشمنان دوباره دیدند که همه توطئه‌هایشان نقش برآب شد و مردم هم با پیام امام نسبت به برنامه‌های دشمنان اطلاع و آگاهی کامل به دست آوردند.

وی با تاکید بر اینکه دشمن به وسیله مذاکره سعی دارد که ما حالت انقلابی را از دست بدهیم گفت: استکبار به دنبال این است که دین را از سیاست در ایران جدا کند و مردم هم در برابر زیاده خواهی آنها ایستادگی و مقاومت نداشته باشند.

امام جمعه یزد خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها الان می‌خواهند ایران مانند عربستان باشد و نه تنها هیچ مقاومتی در برابر استکبار نداشته باشد بلکه برای تحقق اهداف آنها کمکشان هم باشد.

ناصری یزدی افزود: این توطئه را آمریکا می‌خواست به وسیله اعزام نخست وزیر ژاپن برای جلب موافقت رهبر معظم انقلاب برای مذاکره آغاز کند که رهبر معظم انقلاب با موضع‌گیری بسیار حکیمانه خود، توطئه آمریکا را در نطفه خاموش کرد.

نماینده ولی فقیه در استان یزد مقاومت را تنها را پیروزی در برابر استکبار دانست و تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران با پایداری و مقاومت در برابر دشمنان و پیروی از ولایت فقیه پایدار می‌ماند و موفقیت‌های خود ادامه می‌یابد.