امام جمعه یزد با بیان اینکه برخی مدیران کشور هنوز به ظرفیت‌های داخلی اعتقاد ندارند گفت: تکیه به ظرفیت‌های داخلی مانع نیاز کشور به بیگانگان می‌شود.

آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه یزد اظهار داشت: در شرایط فعلی که ایران تنها کشوری است که زنجیرهای بردگی را پاره کرده و رسومات سلطه استکبار را شکسته و روی پای خود ایستاده، دشمنان از هر راهی استفاده می‌کنند که به توطئه و فتنه بپردازند.

وی با انتقاد از اینکه متاسفانه هنوز هم هستند مدیرانی که به توانمندی نیروهای داخلی باور و اعتقاد ندارند تصریح کرد: ایران اگر از ظرفیت‌های داخلی خود به درستی استفاده کند هیچ نیازی به آمریکا و اروپا ندارد.

امام جمعه یزد افزود: باید به ظرفیت‌های خودمان تکیه کنیم و زمینه‌ای فراهم نماییم که تحریم و تهدید دشمنان هیچ اثری بر کشور ما نداشته باشد و مهمترین راهکار در این زمینه، رونق تولید و کاهش مشکلات و موانع این مسیر است.

ناصری با اشاره به اینکه متاسفانه دلالان نقش بسیار مهمی در افزایش قیمت‌ها دارند خاطرنشان کرد: باید دولت با تمام توان در راستای کوتاه کردن دست دلالان بکوشد و زمینه‌ای فراهم نماید که آنها نتوانند به گرانی‌ها دامن بزنند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با تقدیر از موضع دولت در برابر بدعهدی‌های آمریکا و اروپا در ارتباط با برجام خاطرنشان کرد: این اقدام دولت ارزشمند است ولی باید در عرصه عملی وارد شود و علاوه بر ایستادگی در برابر دشمنان، زمینه تقویت تولید و صنعت کشور را فراهم کنند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به ماه مبارک رمضان اظهار داشت: خداوند متعال در ماه مبارک رمضان شرایط لازم را فراهم کرده که ما در ظاهر و باطن زندگی خود یک تحول ایجاد کنیم.

وی با اشاره به اینکه خداوند راهکار این تحول را روزه قرار داده عنوان کرد: خیلی مواقع مادیات انسان را از معنویات دور می‌کند به همین دلیل خداوند متعال در این ماه بندگان را از خوردن و آشامیدن در روز باز می‌دارد تا بتوانند بیش از پیش به خداوند نزدیک شوند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد تصریح کرد: علاوه بر خوردن و آشامیدن، انسان باید سایر اعضای بدن خود از جمله چشم، گوش و زبان را روزه بداریم و از گناه کردن دور شویم.

ناصری یزدی با اشاره به اینکه به این ترتیب خداوند متعال سبک زندگی اسلامی را در ماه مبارک رمضان پیاده می‌کند عنوان کرد: انسان در این ایام مهمان خداوند است و در صورتی که انسان آداب مهمانی را داشته باشد، خداوند هم به عنوان میزبان هر آنچه که میهمان بخواهد به او می‌دهد.

امام جمعه یزد یکی از بالاترین برکات این ماه را چندین برابر شدن ثواب ها دانست و با بیان اینکه قرائت هر آیه قرآن کریم در این ماه ثواب یک ختم قرآن دارد عنوان کرد: روزه یک حقیقت بزرگی است و ماه رمضان ماه عظیم الشان و ماه تحول است.

وی با تاکید بر اینکه هر کدام ما باید خودمان را محاسبه نفس کنیم و اگر صفات بدی از جمله حسد، دروغ، غیبت، بدخلقی و عدم صله رحم داشتیم باید تلاش کنیم که این صفات رفع شود گفت: ائمه اطهار(ع) و بزرگان ما آرزو داشتند که ماه رمضان را ببینند و در این ماه به عبادت بیشتر مشغول شوند.