نماینده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به اینکه غرب تلاش بسیار زیادی برای دورکردن جوانان ایرانی از ارزش‌های دینی می‌کند گفت: حذف کامل دین و ارزش‌ها هدف اصلی اجرای سند ۲۰۳۰ است.

آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی با اشاره به اینکه پیشرفت انسان به وسیله دو بال دین و علم محقق می‌شود اظهار داشت: پیش از انقلاب و در زمان طاغوت، دین بسیار مغفول و مجهول باقی مانده بود.

وی خاطرنشان کرد: نه تنها رژیم طاغوت هیچ برنامه‌ای برای ترویج مباحث دینی نداشت، با هر حرکت دینی که در مدارس صورت می‌گرفت هم به شدت برخورد می‌کردند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد تصریح کرد: این حرکات رژیم در حالی انجام می‌شد که از طرف دیگر هم به شدت به دنبال ترویج بی‌بند و باری در بین جوانان به ویژه دانشجویان بودند و شرایطی فراهم می‌کردند که زمینه تحقق این هدف شوم آنها هم فراهم شود.

ناصری یزدی با تاکید بر اینکه برنامه‌های ضد دین این رژیم تا زمان پیروزی انقلاب ادامه داشت و پس از آن جلوی این حرکات ضد دین گرفته شد، به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: در این سند باید نسبت به توجه قوی به مباحث دینی در تربیت دانش آموزان توجه لازم صورت پذیرد.

وی مدارس صدرا را یکی از نمونه‌های توجه به آموزش دینی و علمی دانش آموزان دانست و عنوان کرد: مدارس امین هم از جمله مدارس با رویکرد خوب هستند و حتما باید نسبت به توسعه این مدارس اقدامات لازم صورت گیرد.

امام جمعه یزد به تلاش غرب در راستای ترویج ضد ارزش‌ها و مباحث ضد دینی در جامعه اشاره کرد و افزود: غرب به دنبال این است که آنچه خودش را به بن بست اخلاقی رسانده را در دیگر کشورها به ویژه ایران پیاده کند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد یکی از اصلی‌ترین راهکارهای غرب در ارتباط با این هدف شوم را سند ۲۰۳۰ دانست و عنوان کرد: غرب به وسیله این سند شوم سعی بر دور کردن دانش آموزان و معلمان از مباحث دینی، اعتقادی و اخلاقی دارند.

ناصری یزدی با بیان اینکه لازم است که دولت برنامه دقیق و کاملی در ارتباط با ترویج دین در جامعه به ویژه در بین دانش‌آموزان دارند عنوان کرد: در تمام کشورهای اسلامی از جمله ترکیه یک بودجه مشخصی از کل بودجه کشور به بحث ترویج امور دینی اختصاص دارد و لازم است که در کشور ما هم به این موضوع عمل شود.