امام جمعه یزد با اشاره به اینکه مناسبت‌های ۱۳ آبان نقش مهمی در پیروزی و تحکیم انقلاب داشت گفت: حقایق وقایع ۱۳ آبان به صورت کامل برای نسل جوان بیان شود.

آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه یزد با تسلیت ایام اربعین امام حسین(ع)، به در پیش بودن ۱۳ آبان اشاره کرد و اظهار داشت: در این روز سه حادثه بسیار مهم به وقوع پیوست که دو مورد پیش از انقلاب و یک مورد پس از انقلاب رخ داد.

وی با بیان اینکه این روز در تقویم جمهوری اسلامی ایران به عنوان روز ملی استکبار ستیزی نام‌گذاری شده، گفت: در این روز باید اقدامات گسترده تبیینی برای معرفی چهره واقعی نظام طاغوت و استکبار به مردم و ظلم‌هایی که آنها علیه ملت ایران انجام داده‌اند انجام شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد با بیان اینکه تبعید حضرت امام خمینی(ره) هم در این روز به وقوع پیوست عنوان کرد: ایام تبعید حضرت امام خمینی(ره) به خواست خداوند با برکات بسیار خوب و مهمی برای پیروزی و معرفی انقلاب به جهانیان همراه شد.

ناصری یزدی با بیان اینکه الان در دنیا تمام مکتب‌هایی از جمله لیبرالیسم، کمونیسم و سکولاریسم ناکارآمدی خود را به صورت کامل نشان داده‌اند گفت: به همه ثابت شده افراد و گروه‌هایی که سعی بر زندگی بدون توجه به فطرت الهی انسان دارند ناتوان و شکست خورده هستند.

امام جمعه یزد گفت: مقام معظم رهبری در این رابطه به شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام فرموده‌اند که باید در راستای رونق اصل خداشناسی، اصل انسان‌شناسی و خودشناسی، اصل جهان‌شناسی، اصل جامعه شناسی و مبانی ارزش شناسی حرکت کنیم.

وی تصریح کرد: اگر این ۵ اصل در جامعه ما پیاده شود و اشتباهاتی که رفته‌ایم را به وسیله همین موارد اصلاح کنیم قطعا بسیاری از مشکلاتی که الان در جامعه با آن روبه‌رو هستیم برطرف می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان یزد ادامه داد: به این ترتیب فرزندان ما نخستین چیزی که در مدارس یاد می گیرند، خداشناسی و پس از آن خودشناسی است که به این وسیله تمام علومی هم که فرا می‌گیرند هم بر اساس دین شناسی و خداشناسی است.