نماینده ولی فقیه در استان یزد حلقه مفقوده سیستم آموزشی و اداری کشور را نبود تفکر دانست و گفت: فکری برای این همه تلفاتی که در کشور رخ می‌دهد اندیشیده شود زیرا وقوع خسارت و تلفات در کشور با تدبیر مسئولان قابل پیشگیری است.

آیت‌الله محمد رضا ناصری یزدی در دیدار مدیران راهداری استان یزد با وی با اشاره به اینکه توفیق خدمت به مردم یکی از نعمت‌های بزرگی است که خدای متعال به انسان می دهد اظهار داشت: خدماتی که در راهداری  برای مردم انجام می‌دهید بسیار حائز اهمیت است زیرا اگر کم باشد نقص آن در زندگی مردم قابل مشاهده است و اگر هم کامل باشد، کمال آن را به خوبی می‌توان در زندگی مردم دید.

امام جمعه یزد با تاکید بر اینکه فعالیت‌های اجتماعی از اهمیت بسیاری برخوردار است گفت: کار باید درست و صحیح و با برنامه ارائه شود نه اینکه کاری زیاد باشد ولی اثرات مثبت نداشته باشد پس نیاز است که شما در امور راهداری و جاده‌ای برای کارهایتان برنامه ریزی دقیق و حساب شده داشته باشید تا بتوانید نتایج مثبت آن را به عینه مشاهده کنید.

وی خاطرنشان کرد: در برخی از موارد مشاهده می‌شود که در سطح شهر فعالیت‌های عمرانی انجام می‌گیرد که تا مدت‌ها در ذهن مردم باقی می‌ماند و دعای خیر آنها را هم در پی دارد ولی طرح‌هایی هم اجرا می‌شود که نه تنها گره‌ای از کار مردم باز نمی‌کند بلکه گره‌ای تازه را در مسیر زندگی آنها قرار داده است.

 ناصری یزدی با تاکید بر اینکه ما باید بدانیم که خدای متعال ناظر بر اعمالمان است ادامه داد: مثلاً در سطح شهر اقدام به آسفالت خیابان یا کوچه‌ای می‌کنند که پس از گذشت چند ماه این آسفالت‌ها از بین می‌رود و باز مردم را در رفت و آمد با مشکل روبه‌رو می‌سازد که این کار شایسته نیست، چون هم بیت المال را حرام کردیم و هم مشکل جدیدی را بر سر راه مردم به وجود آوردیم.

وی افزود: در اینکه می توان یکسری مسائل را در کشور پیش بینی کرد و جلوی ضرر و زیان را گرفت شکی نیست ولی متاسفانه بحث پیشگیری مورد بی توجهی قرار می‌گیرد.

ناصری یزدی عنوان کرد: در برخی از کشورها میزان بارش باران به مراتب بیشتر از ایران است ولی این همه ضرری که در کشور خودمان می‌بینیم در آنجا شاهد نیستم و دلیل آن هم تدبیر مسئولان آن کشورها برای جلوگیری از بروز حوادثی مثل سرمازدگی، سیل و غیره در شرایط بحرانی است.

نماینده ولی فقیه در استان یزد در ادامه با اشاره به اینکه متاسفانه در سیستم آموزشی کشور فکر وجود ندارد گفت: این مسئله در سیستم‌های اداری هم وجود دارد و اگر یک مسئولی به عواقب پس از مواقع بحرانی فکر کند و در جهت جلوگیری آن گام بردارد قرار نیست بعد از آن مشکلی پیش بیاید.

امام جمعه یزد با بیان اینکه در جمهوری اسلامی سالانه نزدیک به ۲۷ هزار نفر در تصادفات و تعداد بیشماری در زلزله فوت می‌کنند گفت: سالانه چندین هزار نفر را در حوادث مختلف از دست می‌دهیم که اگر تدبیری برای آن اندیشیده شود با این همه تلفات روبه‌رو نبودیم.

وی با اشاره به اینکه این همه اتفاقاتی که می‌افتد نشان می‌دهد در بخشی از کارها کوتاهی صورت می گیرد تصریح کرد: ما باید در کارهایمان احساس مسئولیت داشته باشیم و فکر کنیم که چه کار انجام دهیم تا این همه بحران را در پیش نداشته باشیم.