نماینده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به اینکه برخی از مقوفات به درستی مورد بهره‌برداری قرار نگرفته گفت: زمینه احیای تمام موقوفات در کشور فراهم شود.

آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی در دیدار با مدیرکل بقاع متبرکه اوقاف و امور خیریه کشور و مدیران اوقاف استان یزد اظهار داشت: فعالیت مدرسه‌هایی از جمله معارف و صدرا یک کار بنیادین و بسیار اساسی است که باید حتما مدنظر باشد که چنین اقداماتی توسعه بیشتری پیدا کند.

وی خاطرنشان کرد: دانش‌آموزانی که در این مدارس تحصیل می‌کنند به صورت اساسی تربیت می‌شوند و در کنار آموزش به مسائل دینی و تربیت دینی آنها هم توجه لازم به عمل می‌آید.

نماینده ولی فقیه در استان یزد خاطرنشان کرد: در کل کشور مساجد متعددی هستند که بسیاری از این مساجد از حضور روحانیون خوش سلیقه و توانمند و محبوب برخوردار هستند.

ناصری یزدی گفت: چرا نباید در کنار این مساجد یک مدرسه با امکانات مناسب ایجاد شود و روحانی مسجد هم مسئولیت اداره این مدارس را بر عهده بگیرند و در این مدارس به بحث تربیت دینی توجه ویژه‌ای صورت گیرد.

امام جمعه یزد افزود: در صورتی که این اقدام به درستی انجام بگیرد، مساجد ما پس از چند سال مملو از حضور جوانان می‌شود و نگرانی‌هایی که الان در ارتباط با آینده جوانان وجود دارد، برطرف می‌شد.

وی با اشاره به اینکه در گذشته مرسوم بوده که تربیت و آموزش دانش‌آموزان توسط علما و در مکاتب انجام می‌شده گفت: این سنت را متاسفانه انگلیسی‌ها ۱۰۰ سال قبل از ما گرفتند و امروز آموزش علمی بسیار بیشتر از تربیت مدنظر قرار گرفته است.

نماینده ولی فقیه در استان یزد بر ضرورت احیای برخی موقوفاتی که الان کارایی لازم را ندارند تاکید کرد و گفت: این موضوع وظیفه‌ای است که بر دوش همه مسئولان مرتبط قرار دارد و باید نسبت به زمینه‌سازی برای احیای تمام موقوفات اقدامات لازم انجام شود.