نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: مقام معظم رهبری با درایت و هدایت‌های خود و مردم با پشتیبانی از ولایت‌فقیه فتنه ۸۸ را به صورت کامل خنثی کردند و دشمن را ۳۰ سال به عقب راندند.

 آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه یزد با اشاره به اینکه مردم در حماسه ۹ دی تابع ولایت فقیه بودند و حماسه ای بزرگ خلق کردند اظهار داشت: آن حرکتی که دشمن طرح‌ریزی و برنامه‌ریزی کرده بودند برای این بود که انقلاب اسلامی ایران را به کلی از بین ببرند و با مسئله عاشورا که به وجود آوردند و اگر سه تدبیر مقام معظم رهبری نبود دشمن هر کاری می‌خواست می‌کرد.

وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری در ابتدا با فتنه‌گران مدارا کرد و مجال داد تا آنها حرف‌هایشان را بزنند و جلساتی را برگزار کردند و نمایندگانشان را خواستند که آنها هم حرف‌هایشان را بزنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد خاطرنشان کرد: در عین حال رهبر معظم انقلاب پای حقوق ملت ایستادگی کرد و بعد از آن هم اقدام به بصیرت بخشی و روشنگری در نماز جمعه کردند و اگر این مقاومت و هدایت‌های رهبری نبود اوضاع خیلی مشتبه می‌شد.

ناصری یزدی با بیان اینکه در فتنه حلوا پخش نمی‌کنند عنوان کرد: دشمنان در فتنه شبهات پخش می‌کنند و حرکات نامناسبی را اجرا می‌کنند که به این وسیله حق و حقیقت را از بین ببرند که خدای متعال کمک کرد و با هدایت‌های رهبری و بیداری ملت، جلوی این فتنه بزرگ گرفته شد.

امام جمعه یزد با بیان اینکه انقلاب برای این فتنه هزینه‌های بسیار زیادی داد و ضایعات بسیاری را هم متحمل شد عنوان کرد: با این وجود ایستادگی مردم و آمدن آنها در صحنه و گوش به فرمان ولایت بودن، تمام توطئه‌های دشمنان را خنثی کرد و حتی آنها را ۳۰ سال به عقب انداخت.

وی ادامه داد: ۹ دی یک حرکت بزرگی بود که سبب شد دشمن دیگر نتواند فتنه‌ای به مانند فتنه ۸۸ را انجام دهد  تنها دو اقدام خرده پاش در طول چند سال اخیر داشتند که این اقدامات ذلت بار آنها هم با درایت‌های رهبری و پشتیبانی ملت ایران به صورت کامل جمع شد.

نماینده ولی فقیه در استان یزد بیان کرد: این برکات همه به واسطه درایت و هدایت‌های مقام معظم رهبری، حضور مردم و روحانیون و علما در صحنه به وجود آمد و الان هم باید همه حواسمان جمع باشد چرا که دشمن به دنبال گرفتن این وحدت و همدلی از مردم ایران است.

ناصری یزدی به خروج آمریکا از سوریه اشاره کرد و افزود: سیاست‌مداران از این حرکت آمریکا چندان دل خوشی نداشته باشند چرا که آمریکا شیطان بزرگ است و هیچ کاری را بدون شیطنت انجام نمی‌دهد و حتما یک جای دیگر به دنبال انجام کار جدیدی هستند و می‌خواهند در برنامه‌ای دیگر ضربه وارد کنند.

امام جمعه یزد تصریح کرد: البته ترامپ یک انسان پولکی است و هرجایی که پول بیشتری به وی بدهند حضور دارد به همین دلیل امکان دارد که یکی از برنامه‌های او در خروج از سوریه این باشد که نیروهایش را به عراق برده و حضور خود در این کشور را تقویت کند و از این طرف به سوریه حمله کند و به بهانه اینکه من از سوریه خارج شدم به اسرائیل جای پایی بدهد که رژیم صهیونیستی به راحتی به بهانه دفاع از خودش اقدام به حمله به سوریه کند.

وی ادامه داد: از طرف دیگر آمریکا وضعیت فعلی عراق که اتحاد بین شیعه و سنی وجود دارد را نمی‌پسندد و به همین دلیل سعی در تقویت حضور خود در این کشور و به هم پاشیدن اتحاد بین مردم عراق دارد.

نماینده ولی فقیه در استان یزد تصریح کرد: فروپاشی اقتصاد سوریه و عراق به وسیله ورود پول‌های زیاد عربستان به این دو کشور هم یکی دیگر از برنامه‌های احتمالی آمریکایی‌هاست که سعی در تضعیف عراق و سوریه و قطع دست و پای ایران از این دو کشور دارد.

ناصری یزدی ادامه داد: مسئولان ایران هم باید نسبت به این موضوع هوشیار باشند و از الان نسبت به تقویت حضور اقتصادی در این دو کشور و آگاه کردن مسئلوان آنها از توطئه آمریکا و عربستان در ارتباط با اقتصادشان اقدامات لازم را انجام دهند.

امام جمعه یزد به مسئله آب در استان یزد و کشور هم اشاره کرد و افزود: در ارتباط با آب هم دشمنان در خارج کشور و هم برخی از افراد در داخل کشور شیطنت‌هایی انجام می‌دهند و با استفاده از فضاهای مجازی دست به تحریک مردم می‌زنند.

وی خاطرنشان کرد: مردم اصفهان مراقب باشند، علمای اصفهان حواسشان را جمع کنند که جلوی این توطئه‌ها بایستند و نگذارند شیطان‌ها به اهداف خود دست پیدا کنند و توجه هم داشته باشیم که اگر کفران نعمت کنیم و جلوی استفاده همه مردم از این آب را بگیریم قطعا خدا هم قهرش می‌گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با بیان اینکه باید برنامه‌ریزی دقیق کرد و از منابع موجود به گونه‌ای استفاده کرد که همه بتوانند استفاده لازم را داشته باشند بیان کرد: در استان‌های اصفهان و یزد باید برای صنایع پرآبخواه فکری کرد و مطمئن باشیم که اگر درایت و برنامه‌ریزی داشته باشیم می‌توان این وضعیت را مدیریت کنیم و بدانیم که وضعیت فعلی و مشکلاتی که برای آب پیش می‌آید قطعا توطئه دشمن است.

ناصری یزدی در بخش دیگری از سخنان خود در ارتباط با موضوع انتخاب استاندار یزد گفت: همه افرادی که در این زمینه دغدغه دارند این معنا را مد نظر خود قرار دهند که فردی برای یزد انتخاب شود که به درد مسائل آب، اقتصاد و سایر موارد بخورد و کسی را انتخاب کنیم که تنها به فکر حزب بازی و باند بازی نباشد.

امام جمعه یزد تصریح کرد: کسی را انتخاب کنیم که به درد مردم بخورد و همیشه به دنبال تحقق خواسته‌های حزبی خود نباشیم، الان انتخاب استاندار خیلی دیر شده و کار مردم هم مانده است، وزارت کشور و دولت هم سعی کند که زیاد دنبال هواهای نفسانی دیگران نروند و به جای دقت به خواسته‌های حزبی و گروهی به دبنال خدمت به مردم باشند و به همین صورت است.