نماینده ولی فقیه در استان یزد با تاکید بر اینکه غرب به دنبال ترویج فرهنگ بی‌بند و باری در جامعه است گفت: فروپاشی خانواده در ایران از اهداف اصلی جنگ نرم دشمن است.

آیت الله محمدرضا ناصری یزدی در دیدار با مدیرکل امور اجتماعی استانداری یزد با اشاره به اینکه خانواده در اسلام از ارزش و اهمیت بسیار بالایی برخوردار است اظهار داشت: در قرآن کریم و احادیث نسبت به جایگاه خانواده سفارش‌های زیادی شده و در این بین، توجه به بانوان اهمیت خاصی دارد.

وی تصریح کرد: همین موضوع سبب شده که غرب نسبت به این جایگاه ویژه در کشورهای اسلامی به ویژه ایران حساسیت ویژه‌ای پیدا کرده و تلاش زیادی می‌کند که آن را با تزلزل همراه کند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد خاطرنشان کرد: در ارتباط با اهمیت این موضوع و همچنین تلاش‌هایی که دشمن برای تخریب جایگاه خانواده و زنان در ایران انجام می‌دهد، ما باید حساسیت بسیار ویژه‌ای داشته باشیم.

ناصری یزدی با بیان اینکه از هم پاشیدگی خانواده‌ها در ایران برنامه‌ریزی بلند مدت غرب در ایران است عنوان کرد: غرب خود اقدام به فروپاشی کانون خانواده های خود در سال‌های گذشته کرده و از تجربه‌های تلخ آن اطلاع دارند و الان می‌خواهند همان وضعیت را در ایران هم نهادینه نمایند.

امام جمعه یزد با بیان اینکه بیشترین ضرر این فروپاشی به بانوان وارد می‌شود تصریح کرد: دشمن برای اینکه بتواند در هدف خود موفق شود و راه پیروزی و موفقیت را کامل کند، انس با حیوانات و دوری از اعضای خانواده را جلوی پای افراد به ویژه جوانان قرار داده است.

وی ادامه داد: همه مسائل و مشکلاتی که الان در جامعه در بحث‌های مختلف مرتبط با خانواده ‌ها به ویژه در حوزه عدم سازش‌ها و طلاق‌ها مشاهده می‌کنیم هم ناشی از بی توجهی به اصل استحکام کانون خانواده و مسائل مرتبط با آن است.

نماینده ولی فقیه در استان یزد افزود: لازم است که نسبت به این موضوع یک ریشه‌یابی درست و مناسبی صورت گیرد و نسبت به رفع آسیب‌هایی که الان در حوزه‌های اجتماعی به وجود آمده تلاش کنیم.