نماینده ولی فقیه در استان یزد گفت: قوه قضائیه باید در حوزه‌های گرانی‌های غیرمجاز، قاچاق، ربا و موارد مختلف دیگر ورود جدی داشته باشد.

 آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی پیش از ظهر امروز در آیین تکریم و معارفه رئیس کل پیشین و جدید دادگستری استان یزد با اشاره به اینکه دشمنی استکبار با ایران همیشه بوده و فشار‌های زیادی به مردم ایران اعمال می‌شده است، اظهار داشت: اینطور نیست که بگوییم قبلا دشمنی کم بوده و الان به بالاترین حجم خود رسیده است.

وی تصریح کرد: خیلی از مسائل کشور از ناحیه قوه قضائیه می‌تواند حل شود و خیلی از مشکلات مردم از این طریق قابل رفع است.

آیت الله ناصری
آیت الله ناصری

نماینده ولی فقیه در استان یزد خاطرنشان کرد: قاضی باید به میدان بیاید و با هر بدی که می‌بیند مبارزه کند و در راستای پیشگیری حرکت کند؛ باید ببینند آن چیزهایی که در جامعه وجود دارد و ممکن است آینده ما را با چالش و گرفتاری روبرو کند، رفع نمایند.

ناصری یزدی با تاکید بر اینکه قوه قضائیه باید در حوزه‌های گرانی‌های غیرمجاز، قاچاق، ربا و موارد مختلف دیگر ورود جدی داشته باشد عنوان کرد: متاسفانه علاوه بر تخلف‌هایی که ما در حوزه‌های اقتصادی داریم، برخی فرهنگ‌های نادرست هم مشاهده می‌شود.

امام جمعه یزد خاطرنشان کرد: یکی از فرهنگ‌های بد اقتصادی که در جامعه ما مشاهده می‌شود، فرهنگ سود بیشتر است که سبب می‌شود نیاز جامعه مورد توجه نباشد و سرمایه‌گذاری‌ها تنها در راستای افزایش سود انجام می‌شود.

وی افزود: این چنین افرادی به هیچ عنوان نمی‌توانند به پیشرفت جامعه کمک کنند و تنها آنچه که سود بیشتر در آن است را مورد توجه دارند، برخی این سرمایه‌گذاری‌ها در حوزه واردات انجام می‌شود و برخی موارد در حوزه محصولات غذایی نامناسب و غیربهداشتی نمود پیدا می‌کند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد خواستار جدیت بسیار بیشتر قوه قضائیه در نظارت‌ها شد و عنوان کرد: در حوزه امر به معروف و نهی از منکر هم قوه قضائیه باید به صورت جدی ورود پیدا کند.

ناصری یزدی با اشاره به اینکه تاکنون طرح‌های متعددی در ارتباط با تشکیل سازمان امر به معروف و نهی از منکر ارائه شده ولی همه به دلایلی رد شدند افزود: امر به معروف و نهی از منکر باید تحت به عنوان یک سازمان رسمی در کشور فعالیت کند و به عنوان زیرمجموعه قوه قضائیه شناخته شود.