نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با تاکید بر ضرورت افزایش توجه به تربیت دینی دانش آموزان گفت: مدارس صدرا و معارف در استان یزد و کشور تقویت شوند.

آیت الله محمدرضا ناصری یزدی عصر امروز در آیین تجلیل از اصحاب آخرالزمانی سیدالشهدا(ع) که با حضور رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور و در دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد برگزار شد، اظهار داشت:  دو کار زیربنایی باید در کشور از ابتدای انقلاب در ارتباط با دانش‌آموزان انجام می‌شد ولی هنوز صورت نگرفته است.

وی با بیان اینکه معلمان باید نسبت به تربیت دینی دانش‌آموزان حساسیت ویژه‌ای داشته باشند افزود: موضوع مهم در ارتباط با دانشگاه فرهنگیان و ضرورت ایجاد تحول در این عرصه است.

ناصری یزدی خاطرنشان کرد: متدینین باید به سمت ایجاد مدرسه و تربیت درست و دینی دانش‌آموزان بپردازند و در صورتی که این اقدام صورت گیرد، قطعا زمینه تقویت روحیه انقلابی جوانان تقویت پیدا می‌کند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با بیان اینکه مدارس صدرا در طول سال‌های گذشته خوب عمل کردند افزود: مدارس صدرای سازمان تبلیغات باید تقویت شده و بر تعداد آن هم بیافزاییم.

وی تاکید کرد: مدارس صدرا و مدارس معارف نقش بسیار مهمی در تربیت دینی فرزندانمان دارند و باید نمونه چنین مدارسی در جامعه افزایش پیدا کند.

امام جمعه یزد افزود: توجه به تربیت دینی دانش‌آموزان موضوعی است که باید حتما به آن توجه ویژه داشته باشیم چرا که شاکله فکری کودکان در این زمان شکل می‌گیرد.