نماینده ولی فقیه در استان یزد با بیان اینکه حرکات خودجوش مردمی و بسیج در ایام شیوع کرونا ایران را در جهان سربلند کرد، گفت: توطئه دشمنان با کارگاه های خانگی دوخت ماسک خنثی شد.

آیت الله محمدرضا ناصری یزدی در آیین تکریم و معارفه مسئولان پیشین و جدید بسیج اصناف استان یزد با اشاره به فشارهای بسیار شدید دشمن به ملت ایران اظهار داشت: پس از شیوع کرونا، دشمنان ایران و اسلام و انقلاب چنین برنامه ریزی کردند که الان ایران با مشکلات شدید روبرو می شود و اگر ما فشارها را حداکثری کنیم، کار تمام است.
وی با بیان اینکه در این زمینه دشمن اقدامات بسیار گسترده ای انجام داد افزود: جنگ تبلیغاتی بزرگی در ابتدای این طرح انجام شد و پس از آن هم فشارهای بسیار زیادی انجام شد و تمام راه هایی که منجر به خدمت رسانی به ایران بود را بستند و حتی از ورود دارو و کالاهای بهداشتی به ایران هم جلوگیری کردند.
نماینده ولی فقیه در استان یزد با بیان اینکه خداوند همیشه در مشکلات پشت و پناه و حافظ این انقلاب و کشور بوده عنوان کرد: وقتی که دشمن این حرکات را انجام داد، مردم ایران هم به میدان آمدند و خودشان در منازلشان کارگاه های دوخت ماسک زدند و تولید و توزیع را به دست گرفتند و این همه حرکت بزرگ را انجام دادند و ایران را در تمام جهان سربلند کردند.
ناصری یزدی تصریح کرد: در کشورهای مختلف از جمله آمریکا و انگلیس، هیچ خدمتی به مردم فقیر یا سالمند در ارتباط با کرونا ارائه نمی شد و به خوبی دیدیم که انها را رها می کردند تا جان بدهند ولی در ایران همه افراد از خدمات بهره مند شدند.
وی افزود: با وجودی که دشمن تمام تلاش خود را برای مشکل تراشی در حوزه درمان و بهداشتی ایران انجام داد ولی به حمدالله ما کمترین مشکل را نسبت به دیگر کشورها داشتیم و پس از مدتی مشکل تامین ماسک هم برطرف شد.
امام جمعه یزد با تاکید بر اینکه اصلی ترین نقطه شروع فعالیت های انقلابی از بازار بود عنوان کرد: به حدی ما در بازار جلسات مختلفی داشتیم که به سرعت تمام بازار درگیر این موضوع شد.
نماینده ولی فقیه در استان یزد با بیان اینکه روحیه دینی و انقلابی باید در بازارحفظ شود تصریح کرد: بر اساس روایات، کنار کشیدن از ولایت زمینه تسلط مستکبران بر مردم فراهم می شود ولی پشتیبانی از ولایت هر روز دشمن را تضعیف می کند.
ناصری یزدی گفت: در این دوران وظیفه همه یاری ولایت و اهل بیت عصمت و طهارت است و همه ما باید تلاش کنیم علاوه بر اینکه خودمان در این مسیر قرار بگیریم، خانواده و فرزندانمان را هم به این راه هدایت کنیم.
وی به مشکلاتی که گریبان گیر اصناف شده اشاره کرد و افزود: با وجود همه این مشکلات، اصناف تا جایی که برای آنها ممکن است با مردم انصاف بیشتری داشته باشند و زمینه ای فراهم کنند که مشکلات مردم کمتر شود.
امام جمعه یزد از برخی گران فروشی ها در بازار انتقاد کرد و گفت: توکل به خدا کار را حل می کند چرا که برکت دست خداست و اگر ما درآمد کمی هم داشته باشیم ولی امیدمان به خدا باشد برکت بسیار زیادی به دست می آوریم.

رئیس سازمان بسیج اصناف کشور:
روزانه ۱۶ میلیون ماسک توسط کارگاه های جهادی در کشور تولید و توزیع می شود

رئیس سازمان بسیج اصناف کشور با بیان اینکه قیمت ماسک در حال کاهش است گفت: روزانه ۱۶ میلیون ماسک توسط کارگاه های جهادی در کشور تولید و توزیع می شود.
حسن پور در آیین تکریم و معارفه مسئولان پیشین و جدید بسیج اصناف استان یزد به یاوه گوی های ترامپ اشاره کرد و اظهار داشت: مطالبی که ترامپ در ارتباط با مذاکره با ایران مطرح کرده، هیاهو های تبلیغاتی و داخلی آمریکا است و هیچ ارزشی ندارد.
وی با بیان اینکه آمریکا از ابتدا در برجام نبود که بخواهد از آن خارج شود خاطرنشان کرد: مشکل اصلی این بود که ما به جای اینکه با خدا عهد و پیمان ببندیم، میخواستیم با به اصطلاح کدخدا مسائل را حل و فصل کنیم و همین موضوع هم سبب شد که اقتصاد ما به این وضع دچار شود.
رئیس سازمان بسیج اصناف کشور خاطرنشان کرد: اگر به جای آمریکا و کشورهای اروپایی نگاهمان به خدا بود و از او کمک می خواستیم، همانند دوران هشت سال دفاع مقدس، در اوج دشمنی دشمنان معیشت مردم را حفظ می کردیم.
حسن پور مشکل اصلی کشور را خود تحریمی دانست و تصریح کرد:ما به جای اینکه قوانین تسهیل گر برای مردم بگذاریم، الان به سمتی حرکت کرده ایم که در امور مربوط به مردم سنگ اندازی کنیم و مشکلات آنها را دوچندان نماییم.
وی تاکید کرد: برای رفع این مشکلات باید به سمت ترامپ های داخلی آن هم از نوع اقتصادی برویم، الان متاسفانه هر روز می بینیم که همه اجناس در بازار در حال گران شدن است ولی با وجودی که ماسک این روزها به صورت بسیار زیاد توسط مردم استفاده می شود، ارزانتر هم می شود؛ دلیل این موضوع قرار گرفتن روند تولید ماسک در دستان اهلش بود.
رئیس سازمان بسیج اصناف کشور افزود: زمانی که از طرف دولت به سازمان بسیج اصناف برای تامین ماسک مراجعه شد، ما تاکید کردیم که از تامین تا توزیع را انجام می دهیم و همین موضوع هم سبب شد سودجویان دیگر نتوانند همانند اوایل شیوع کرونا مشکل ساز شوند.
حسن پور خاطرنشان کرد: در حال حاضر روزانه ۱۶ میلیون ماسک در کارگاه های بسیج و مردمی در کشور تولید می شود و در داروخانه ها توزیع می گردد؛ این موضوع سبب کاهش قیمت ماسک شده است.
وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر در گمرکات کشور کانتینرهای زیادی وجود دارد که مملو از اجناس ترخیص نشده است گفت: هفته گذشته در نشست وزارت کشور خطاب به وزیر کشور بیان کردم که در هر عرصه اقتصاد از جمله لاستیک و موبایل و دیگر عرصه ها که مشکل داریم اگر روند را به صورت کامل از تولید تا توزیع در اختیار بسیج اصناف قرار دهند، ما همانند بحث ماسک، مشکلات را رفع می کنیم.
رئیس سازمان بسیج اصناف کشور خاطرنشان کرد: مهمترین بحثی که در کلان کشور داریم این است که خود تحریمی های موجود را برطرف کنیم و بتوانیم به سمت پیشرفت اقتصادی و رفع مشکلات قدم برداریم.

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد :
کسبه و بازاریان مهمترین نقش در شکل گیری تمدن اسلامی را دارند / مسئولان برای رفع مشکلات بازاریان تلاش بیشتری داشته باشند

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد با بیان اینکه کسبه و بازاریان مهمترین نقش در شکل گیری تمدن اسلامی را دارند، گفت: مسئولان برای رفع مشکلات بازاریان تلاش بیشتری داشته باشند.
سردار رضا پورشمسی در آیین تکریم و معارفه مسئولان پیشین و جدید بسیج اصناف استان یزد با گرامیداشت ایام دفاع مقدس اظهار داشت: مهمترین موضوعی که مقام معظم رهبری به صورت ویژه به ویژه در گام دوم انقلاب به آن تاکید دارند، بحث تمدن سازی اسلامی است که افق آرمانی بسیار بلند و متعالی است که ایشان برای همه ما به عنوان شیعه ترسیم کرده اند.
وی با بیان اینکه امروزه برخی افراد در این موضوع که آیا می توانیم تمدن اسلامی در دنیای غرب زده ایجاد کنیم تشکیک می کنند گفت: به اعتقاد ویل دورانت که از اندیشمندان غربی است، ما در قرون سوم و چهارم صاحب تمدن اسلامی بودیم ولی متاسفانه به دلیل عدم مراقبت مسلمانان، این تمدن دچار ضعف شد.
وی تصریح کرد: این تجربه و بستر برای شکل گیری تمدن اسلامی وجود دارد و ویل دورانت تاکید می کند که این تجربه در حوزه های تجارت، کسب و کار، قوانین، سبک زندگی، غذاها و داروها، تولیدات مورد نیاز مردم و موارد مختلف دیگر هم وجود دارد.
فرمانده سپاه الغدیر استان یزد خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین مواردی که ویل دورانت در شکل گیری تمدن اسلامی مطرح می کند، نقش تجارت، کسبه و بازار است؛ یعنی آن چیزی که باعث می شود در جامعه اسلامی صاحب تمدن شویم، تجارت، کسبه و خرید و فروش است.
پورشمسی گفت: اگر نقش کسبه و بازار به درستی تعریف شود، قطعا یکی از پایه های اساسی رزق حلال جامعه را چه برای فعالان این عرصه و چه برای عموم مردم به وجود آورده ایم.
وی ادامه داد: این بخش قطعا مشکلات زیادی این روزها دارد و مسئولان باید هرچه بیشتر نسبت به رفع مشکلات آنها تلاش کنند تا بتوانیم به این وسیله قدری از سختی های وارد شده به مردم را بکاهیم.
فرمانده سپاه الغدیر استان یزد با بیان اینکه کسبه و بازاریان یزد در تمام کشور به خوشنامی و اعتبار شناخته می شوند تصریح کرد: در ایام شیوع کرونا هم کسبه و بازاریان یزد همت و مشارکت بسیاری در رزمایش کمک مومنانه داشتند.

رئیس اتاق اصناف استان یزد:
مردم نان خالی را هم به سختی تامین می کنند / دشمن به صورت مستقیم سفره و معیشت مردم را هدف قرار داده است

رئیس اتاق اصناف استان یزد با بیان اینکه مردم نان خالی را هم به سختی تامین می کنند، گفت: دشمن به صورت مستقیم سفره و معیشت مردم را هدف قرار داده است.
علیرضا حسنی در آیین تکریم و معارفه مسئولان پیشین و جدید بسیج اصناف استان یزد اظهار داشت: در حوزه اصناف مشکلات بسیاری وجود دارد و سختی های بسیاری این بخش از جامعه را تحت تاثیر قرار داده است.
وی با بیان اینکه مشکلات اصناف از بیرون خیلی شاید به چشم نیاید عنوان کرد: وقتی که وارد این بخش می شویم، می بینیم که واقعا اصناف با مشکلات بسیار زیادی روبرو شده اند.
رئیس اتاق اصناف استان یزد خاطرنشان کرد: در حال حاضر جبهه اصلی اقتصاد کشور دست همین بازاریان و اصناف هستند و در جنگ اقتصادی همین افراد هستند که در برابر دشمن ایستادگی می کنند.
حسنی با تاکید بر اینکه امروز دشمن سفره مردم را هدف قرار داده تصریح کرد: در حال حاضر همه افراد خانواده به صورت مستقیم از جنگ اقتصادی دشمن آسیب می بینند و مسئولان باید به صورت ویژه برای این موضوع چاره اندیشی کنند.
وی ادامه داد: همه ما از مسئولان می خواهیم که برای بحث معیشت مردم و جلوگیری از کوچک شدن سفره آنها برنامه ریزی دقیق تر و بهتری داشته باشند، مردم الان در تنگنای شدیدی قرار گرفتند و زندگی آنها به سختی می گذرد.
رئیس اتاق اصناف استان یزد با بیان اینکه هر کسی الان تقصیر را به گردن دیگری می اندازد عنوان کرد: بسیاری از مردم الان حتی نان خالی را هم به سختی تامین می کنند، این وضعیت بسیار سخت و ناراحت کننده است.
حسنی گفت: نمی گوییم وضعیت در بهترین حالت ممکن قرار گیرد ولی از مسئولان می خواهیم تلاش کنند که حداقل وضعیت اقتصاد را به ۵ یا شش سال قبل برگردانند و همانند آن زمان مردم بتوانند نیازهای اولیه خود را دنبال کنند.
وی با تاکید بر اینکه بسیج اصناف یزد در طول سال های گذشته خدمات بسیار خوبی داشت گفت: بسیاری از فعالیت ها و طرح هایی که بسیج اصناف در استان انجام داده الان به عنوان الگو در کشور مصرف می شود.