نماینده ولی فقیه در استان یزد گفت: خاطرات دفاع مقدس در قالب داستان ها و کتاب های کوچک طراحی و منتشر شود،در حوزه نشر ارزشهای انقلاب و دفاع مقدس ضعف بسیاری داریم.

آیت الله محمدرضا ناصری یزدی در نشست شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس روحانیت با اشاره به اینکه در ارتباط با مسائل مختلف مرتبط با اقدامات و فعالیت ها تاکنون حرف های بسیاری زده شده اظهار داشت: حرف زدن کافی است، باید کاری کنیم که این عملکردها را جوانان احساس کنند.
وی تصریح کرد: اینکه ما بگوییم این کار را می کنیم و این کار را کردیم ولی اگر به درستی در انتشار آن و رسیدن به گوش جوانان کار نکنیم قطعا کار ما نتیجه ای به دنبال ندارد.
نماینده ولی فقیه در استان یزد با بیان اینکه این ضعف را ما در طول سال های انقلاب به شدت احساس کردیم و در حوزه های مختلف هم شاهد آن بودیم خاطرنشان کرد: یکی از نمونه های این موضوع، کتاب داستان راستان است که پیش از انقلاب در همه خانه های ما وجود داشت و مطالعه می کردیم ولی الان نسبت به آن بی لطفی های بسیاری می شود.
ناصری یزدی افزود: ما می توانیم روایت های مرتبط با دفاع مقدس و نقش روحانیت در دفاع مقدس را در قالب داستان های کوتاه و کتابچه هایی به مردم ارائه کنیم.
امام جمعه یزد ادامه داد: این کتابچه ها باید در اختیار همه خانواده ها قرار گیرد و در مدارس هم هر روز از داستان های کوتاه این کتاب ها برای دانش آموزان خوانده شود تا آنها با ارزش های دفاع مقدس آشنا باشند و همچنان این فرهنگ را حفظ کنیم.
وی گفت: رادیو و تلویزیون هم در گذشته برنامه های بهتر و بیشتری در این حوزه داشت ولی امروز تعداد برنامه های آنها هم کاهش پیدا کرده و کمتر به آن پرداخته می شود در حالی که باید برنامه های جدید و جوان پسند در این حوزه تدوین و تولید شود.
نماینده ولی فقیه در استان یزد گفت: تبلیغ و انتشار این ارزش ها الان در داخل کشور هم ضعیف است ولی برنامه ریزی ما باید به گونه ای باشد که نه تنها در داخل کشور بلکه بتوانیم در تمام جهان آن را نشر دهیم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس یزد:
شورای هماهنگی نشر ارزش های دفاع مقدس روحانیت در یزد تشکیل شد / مشارکت روحانیون در طرح ها و دوره های جهادی بسیار بالاست

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس یزد با بیان اینکه شورای هماهنگی نشر ارزش های دفاع مقدس روحانیت در یزد تشکیل شد، گفت: مشارکت روحانیون در طرح ها و دوره های جهادی بسیار بالاست.
سرهنگ منصور زارع در نشست شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس روحانیت که با در دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد برگزار شد اظهار داشت: در گذشته جلسات متعددی در حوزه دفاع مقدس روحانیت برگزار شده ولی نشست رسمی شورای هماهنگی حفظ آثار برگزار نشده است.
وی تصریح کرد: با توجه به نقش بسیار مهم و بارزی که روحانیت در دوران دفاع مقدس داشته، لازم است که نشست های متعدد و در این حوزه برگزار شود و موارد متعددی که از خاطرات و مصاحبه ها وجود دارد برطرف شود.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان یزد با اشاره به صدور بیانیه گام دوم انقلاب از سوی مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: قطعا مرور این موارد می تواند تاثیر مهمی در عمل به بیانیه گام دوم داشته باشد.
زارع به برگزاری برنامه ها و همایش های متعدد در حوزه دفاع مقدس و روحانیت اشاره کرد و افزود: در این حوزه کتب متعددی هم نگاشته شده که باید بیش از پیش در اختیار نسل جوان قرار گیرد.
وی ادامه داد: روحانیون خاطرات بسیار ارزشمندی در حوزه دفاع مقدس دارند که هنوز امکان پیاده سازی و انتشار تمام آنها به وجود نیامده به همین دلیل باید بیش از پیش در این حوزه فعالیت شود.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس با بیان اینکه روحیه جهاد و ایثار همچنان در بین روحانیون و طلاب به صورت گسترده وجود دارد تصریح کرد: از جمله نمونه های بارز این ایثار، حضور در اردوهای جهادی است.
زارع با تاکید بر اینکه اردوهای جهادی دارای سختی ها و مشقات خاص خود است گفت: با این وجود در هر عرصه ای که نیاز به حضور و جهاد بود، بهترین نوع مشارکت را از روحانیون شاهد بودیم.