آیت الله محمدرضا ناصری یزدی با اشاره به روایتی در ارتباط با ظرفیت‌های مردم در جامعه اظهار داشت: مجموعه سپاه و نیروهای مسلح امروز به نقطه‌ای رسیده که منشا خودباوری و اتکا به خدا رسیده‌اند. وی با اشاره به اینکه این موضوع سبب شده که در کشور شاهد پیشرفت‌های بسیار گسترده‌ای در عرصه‌های نظامی و […]

آیت الله محمدرضا ناصری یزدی با اشاره به روایتی در ارتباط با ظرفیت‌های مردم در جامعه اظهار داشت: مجموعه سپاه و نیروهای مسلح امروز به نقطه‌ای رسیده که منشا خودباوری و اتکا به خدا رسیده‌اند.
وی با اشاره به اینکه این موضوع سبب شده که در کشور شاهد پیشرفت‌های بسیار گسترده‌ای در عرصه‌های نظامی و دفاعی باشیم خاطرنشان کرد: در کشور ما انسان‌هایی که به این نقطه رسیده‌اند موفق شده‌اند که از جمله آنها می‌توان به امثال شهید تهرانی‌مقدم‌ها اشاره کرد.
نماینده ولی فقیه در استان یزد با بیان اینکه سیستم آموزشی ایران بر پایه و اساس سطحی‌نگری است خاطرنشان کرد: با توجه به این سیستم، متاسفانه بسیاری از افراد در کشور ما به مرحله خودباوری نرسیده‌اند.
ناصری یزدی با بیان اینکه تفکر، تعقل، نوآوری و تغییر از پیش نیازهای اصلی پیشرفت هستند گفت: امروز دانش‌آموزان ما ساعت‌های بسیاری را به حفظ کردن دروس مشغول هستند ولی یک ساعت هم در ارتباط با آن تفکر عمیق نمی‌کنند.
امام جمعه یزد لازمه تحقق اقتصاد مقاومتی و جهش تولید را نیروهای انسانی توانمند دانست و تصریح کرد: در این زمینه نیروپروری باید در دستور کار همه بخش‌های جامعه قرار گیرد اما به این نکته هم باید توجه کرد که در تربیت نیروها، به هیچ عنوان سبک سطحی‌نگری فعلی سیستم آموزشی کشور را دنبال نکنیم.
وی با بیان اینکه دشمن به صورت گسترده به دنبال جذب جوانان توانمند ایران است خاطرنشان کرد: استکبار برای این موضوع راهکارهای متعددی در نظر گرفته و جذابیت‌های زیادی به وجود آورده که ما هم باید با استفاده از همین روش‌ها، زمینه جذب جوانان و جلوگیری از دزدیده شدن نخبگانمان توسط دشمن را بگیریم.
نماینده ولی فقیه در استان یزد افزود: در بازدیدهایی که از صنایع و کارخانه‌ها داشتیم، متاسفانه می‌دیدیم که مهندسان و کارگران به سطح خودباوری لازم نرسیده‌اند و باور نکرده اند که می‌توانند خودشان هم دستگاه‌هایی که می‌سازند را تعمیر کنند به همین دلیل برخی مواقع برای تعمیر یک دستگاه‌ها، ماه‌ها منتظر تامین قطعه از خارج کشور می‌شوند.
ناصری یزدی گفت: تا زمانی که به صورت اساسی کار نکنیم و بنیان تجهیزات و ماشین آلات را بومی نکنیم و به سمت تامین مواد اولیه صنایع در داخل کشور نرویم، نمی توانیم به صورت کامل جهش تولید را محقق کنیم.
امام جمعه یزد افزود: در صورتی که تلاش کنیم می‌توانیم با تربیت و تقویت نخبگان ظرف مدت دو تا سه سال بسیاری از مواردی که امروز به کشور وارد می‌کنیم را به صورت کاملا بومی تولید کنیم.
وی افزود: یکی از مشکلات بسیار مهمی که در این مسیر وجود دارد این است که متاسفانه بسیاری از مسئولان، مدیران و حتی کارخانه‌داران ما اهل ریسک نیستند و به قدرت جوانان و نخبگان بومی خودمان تکیه نمی‌کنند.

فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا(ص):
اقدامات قرارگاه خاتم الانبیا(ص) توطئه دشمنان در تحریم بنزین را خنثی کرد

فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا(ص) با تاکید بر ضرورت تکیه به نخبگان و جوانان داخلی در پیشرفت کشور گفت: اقدامات قرارگاه خاتم الانبیا(ص) توطئه دشمنان در تحریم بنزین را خنثی کرد.
سعید محمد در دیدار با آیت الله محمدرضا ناصری یزدی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد اظهار داشت: امروز که دشمن به واسطه تحریم و فشارهای ظالمانه خود سعی دارد در ایران بحران ایجاد کند، قرارگاه خاتم الانبیا(ص) با فعالیت های خود در حوزه های مختلف، زمینه رفع مشکلات بسیاری را فراهم کرده است.
وی تصریح کرد: به دلیل خودباختگی که بین برخی مسئولان وجود داشت و احساس می کردند غیر خارجی نمی توانند بسیاری از کارها را انجام دهند، مشکلاتی وجود داشت ولی به حمدالله در هر عرصه ای که نیروهای دلداده نظام و انقلاب ورود کردند، موفقیت های بسیاری بدست آمد.
فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا(ص) ادامه داد: در بحث تحریم بنزین، دشمن اقدامات بسیاری انجام داده بود که اگر به نتیجه می نشست قطعا کشور با مشکلات بسیار حادی روبرو می شد ولی با توجه به اقدامات صورت گرفته از سوی قراگاه خاتم الانبیا(ص)، تمام توطئه های دشمن نقش برآب شد.
محمد با بیان اینکه قرارگاه خاتم الانبیا تشکیل شده از مجموعه جوانان و نخبگان کشور است گفت: این مجموعه اقدامات بسیار ارزشمندی در نقاط مختلف کشور انجام داده که بسیاری از آنها، سبب ناکام شدن دشمن در تحقق توطئه ها بوده است.
وی ادامه داد: پروژه خط دوم در حال حاضر به دلیل تغییر در سرمنشا آن متوقف شده و به دلیل مسائلی که در ارتباط با سد بهشتآباد و محدودیت های آن وجود داشت، سرمنشا انتقال آب یزد به خرسان تغییر کرد.
فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا(ص) با اشاره به پیگیری های محمدصالح جوکار نماینده مردم یزد و اشکذر و رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس در ارتباط با بحث آب یزد به ویژه خط دوم انتقال افزود: دولت بعید است که بتواند تامین اعتبار مورد نیاز این طرح را انجام دهد ولی با روش های دیگر بررسی های لازم صورت پذیرفته که بتوانیم این طرح را اجرایی کنیم.
محمد افزود: یزد همین امروز با بحران جدی کم آبی روبرو است و اگر نتوانیم در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهیم، قطعا با مشکلات بسیار زیادی در چند سال آینده آبی یزد روبرو می شویم.
وی به پروژه خط راه آهن یزد اقلید اشاره کرد و گفت: این طرح در راستای توسعه هرچه بیشتر استان یزد به ویژه در حوزه بار مد نظر است و قطعا بهره برداری از آن زمینه توسعه هرچه بیشتر استان را فراهم می کند.
فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا(ص) افزود: در حوزه های کشاورزی هم اقدامات توسعه ای صورت گرفته و کشت های گلخانه ای و جدیدترین سبک های کشاورزی که با کمترین میزان مصرف آب بالاترین بهره وری را داشته باشد به صورت جدی دنبال شده است.
محمد ادامه داد: در این سفر برنامه ریزی شده که بتوانیم ورود گسترده تری به استان داشته باشیم و اگر در جایی مشکلاتی هست و بخش خصوصی تاکنون نتوانسته به آن ورود کند، آمادگی ورود جدی به آن برای افزایش رضایت مندی مردم و رفع مشکلات استان را داریم.