نماینده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در زمینه جلوگیری از کاهش جمعیت گفت: کاهش جمعیت و افزایش سن ازدواج خطری جدی است.

آیت الله محمدرضا ناصری یزدی در دیدار اعضای شورای تامین شهرستان یزد با بیان اینکه کاهش جمعیت در کشور ما یک هشدار بسیار جدی است اظهار داشت: متاسفانه رویکرد اشتباهی در این زمینه وجود داشت و امروز جمعیت ما به سمت پیر شدن حرکت می کند.
نماینده ولی فقیه در استان یزد خاطرنشان کرد: در کنار کاهش جمعیت، افزایش سن ازدواج و بالا رفتن طلاق هم موضوعی است که به جامعه ما ضربه می زند و باید برای رفع آن برنامه ریزی دقیقی داشته باشیم.
ناصری یزدی افزود: برای رفع این مشکل باید برنامه ریزی دقیق برای فرهنگ سازی و اجرای برنامه های فرهنگی و تبیینی برای عموم مردم داشته باشیم تا بتوانیم جلوی این مشکل جدی را بگیریم.
امام جمعه یزد به تاکیدات مکرر رهبر معظم انقلاب نسبت به این چند موضوع اشاره کرد و افزود: مسئولان باید نسبت به کاهش جمعیت و خطراتی که می تواند در آینده برای کشور ما داشته باشد حساسیت بیشتری داشته باشند.
وی به تهاجم فرهنگی دشمن اشاره کرد و گفت: دشمن به صورت گسترده به دنبال شبهه افکنی به ویژه در بین جوانان و نوجوانان ما هستند و تلاش دارند که به این وسیله، جوانان ما را از دین و ارزش های نظام دور کنند.
نماینده ولی فقیه در استان یزد پاسخ دادن به شبهات مطرح شده از سوی دشمن را ضروری دانست و گفت: باید جوانان و نوجوانان را بیش از پیش با ارزش های نظام اسلامی آشنا کنیم.
ناصری یزدی به مراسم های عزاداری اشاره کرد و افزود: در مراسم های عزاداری حتما باید دستورالعمل های بهداشتی به صورت کامل رعایت شود و به ویژه همه شرکت کنندگان علاوه بر اینکه با فاصله از یکدیگر می نشینند، ماسک هم بزنند تا جلوی شیوع کرونا گرفته شود.

فرماندار یزد:
پروتکل های بهداشتی در اکثریت عزاداری های یزد رعایت شده است

فرماندار یزد با اشاره به حساسیت هایی که در زمینه رعایت دستورالعمل های بهداشتی در مراسم های عزاداری وجود داشت گفت: پروتکل های بهداشتی در اکثریت عزاداری های یزد رعایت شده است.
سیدمحمد رستگاری در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان یزد اظهار داشت: با برنامه های انجام شده عزم بر این بود که مراسم های عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در گوشه و کنار شهر یزد برگزار شود ولی پروتکل های بهداشتی هم به صورت کامل اجرایی شود.
وی تصریح کرد: با توجه به پیگیری های صورت گرفته و اقدامات انجام شده از سوی سازمان تبلیغات این موضوع به بهترین نحو ممکن مدیریت شده و بازرسی های لازم هم صورت می گیرد.
فرماندار یزد با بیان اینکه نقایصی هم در برخی موارد دیده شده گفت: تذکرات لازم در ارتباط با این موارد به افرادی که پروتکل ها را رعایت نکرده بودند داده شد.
رستگاری با بیان اینکه مردم در مراسم ها حضور داشتند ولی فاصله گذاری هم در اکثر مراسم ها به نحو خوبی رعایت شده بود خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش مراسم های عزاداری در روزهای پایانی دهه اول محرم، جلساتی برگزار شد و تاکید صورت گرفت که دقت در این موضوع بیش از پیش انجام شود.
سرهنگ جوکار فرمانده ناحیه مقاومت مرکزی بسیج یزد هم در این نشست اظهار داشت: با تعامل و همفکری که در مجموعه شورای تامین وجود دارد، کمترین مشکل در این ایام مشاهده شده است.
وی با بیان اینکه امنیت خوبی که امروز در یزد شاهد هستیم به دلیل حضور خوب نیروی انتظامی و همراهی و همکاری بسیج، سپاه، نهادهای اطلاعاتی و نیروی انتظامی است ادامه داد: در ایام محرم هم سعی شده که پیگیری لازم در زمینه رعایت پروتکل های بهداشتی به عمل آید.
فرمانده ناحیه مقاومت مرکزی بسیج یزد ادامه داد: با توجه به مشکلات پیش آمده ناشی از شیوع کرونا، به حمدالله شاهد حضور و مشارکت بسیار خوب مردم در کمک به دیگران و لبیک به فرمان رهبر معظم انقلاب در برگزاری رزمایش مواسات بودیم و کمک های گسترده ای به نیازمندان و آسیب دیدگان از کرونا انجام شد.