امام جمعه یزد با بیان اینکه برنامه ریزی برای نحوه استفاده از فضای مجازی در کشور وجود ندارد گفت: نیازمند راه‌اندازی فضای مجازی جدید ‌و بومی در کشور هستیم.

آیت‌الله محمد‌رضا ناصری‌یزدی در خطبه های این هفته نماز جمعه یزد با بیان اینکه معلمان و فرهنگیان بعد از انقلاب فعالیت‌های چشمگیری را در سطح کشور انجام دادند اظهار داشت: دشمن در این سال‌ها به این مسئله توجه کرده و می‌خواهد مشکلاتی را برای قشر معلم و فرهنگی کشور به وجود آورد تا آنها نتوانند با آرامش خاطر به تربیت نسل جوان و آینده کشور بپردازند.

امام جمعه یزد در ادامه با تاکید بر اینکه باید نسبت به درس دانش آموزان سیل زده توجه ویژه‌ای صورت گیرد تصریح کرد: در زمان هشت سال جنگ تحمیلی در برخی مدارس پس از اینکه دانش‌آموزان از جبهه باز می‌گشت بی‌توجه می‌شد چون به واسطه حضور در جنگ از درس عقب افتاده بودند و ما سعی کردیم که این دانش آموزان را به صورت ویژه برایشان کلاس درس تشکیل دهیم و تعلیم و تربیت را جدی گرفتیم.

نماینده ولی فقیه در استان یزد افزود: به هیچ عنوان نباید شاهد سرزنش دانش‌آموزان سیل‌زده باشیم بلکه باید به صورت جدی برای تقویت و رساندن این افراد به درس و تعلیم و تربیت تلاش شود.

وی با بیان اینکه متاسفانه برخی در کشور نسبت به فعالیت‌های دشمن ترس دارند گفت: متاسفانه این افراد خدا را فراموش کرده‌اند و دستشان را به سوی خدا دراز نمی‌کنند و به جای آن به سمت دشمن کشیده می‌شوند که بسیار جای تاسف دارد که یک فرد مسلمان این دیدگاه را داشته باشد.

ناصری‌یزدی با اشاره به اینکه در ارتباط با فضای مجازی در کشور کوتاهی می‌شود خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی برای نحوه استفاده از فضای مجازی در کشور وجود ندارد و هر کسی در کشور بر‌اساس سلیقه خود روش‌های مختلف را اجرا می‌کند که نیاز به ساماندهی دارد.

امام جمعه یزد با تاکید بر اینکه ما نیازمند راه‌اندازی فضای مجازی جدید مختص به خودمان در کشور هستیم تصریح کرد: ما می‌توانیم با همین فضای مجازی که در کشور راه می‌افتد، خودمان را به جهانیان معرفی کنیم.