نماینده ولی فقیه در استان یزد با تقدیر از حضور پرشور مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس، پیشنهاد مذاکره از سوی ترامپ را توطئه بزرگی علیه انقلاب و اسلام دانست.

 آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه یزد با اشاره به روز جهانی قدس اظهار داشت: خداوند متعال به انسان عزت داده و به هیچ عنوان اجازه از بین بردن این عزت و زیر بار ذلت رفتن را به ما نداده است.

وی به ‌برخی از توصیه‌های امام علی(ع) به مومنان اشاره کرد و افزود: یکی از توصیه‌های بسیار مهم امام علی(ع)، در حمایت از مظلومان و ایستادگی در برابر ظلم و ظالم است.

نماینده ولی فقیه در استان یزد خاطرنشان کرد: موضوع بعدی در سفارش‌های امام علی(ع)، بحث توجه به امر به معروف و نهی از منکر است که از اهمیت بسیار بالایی برخودار است و باید همه جامعه به آن عمل کنند.

ناصری یزدی با اشاره به جنایت‌ها و ظلم‌های رژیم صهیونیستی در قبال مردم مظلوم فلسطین اظهار داشت: حضور مردم در راهپیمایی روز قدس، جوابی بسیار محکم به این جنایت‌ها است و مانع تحقق اهداف شوم آنها می‌شود.

امام جمعه یزد با اشاره به اینکه معامله قرن توطئه‌ای از سوی دشمنان اسلام است که مطمئنا منجر به شکست خودشان می‌شود عنوان کرد: مردم ایران و سایر مسلمانان به هیچ عنوان زیر بار چنین توافقاتی نرفته و نمی‌روند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به ۱۴  خرداد سالروز ارتحال معمار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی(ره) اشاره کرد و افزود: امام خمینی(ره) در طول عمر خود به هیچ کس و هیچ چیزی غیر از خداوند متعال ایمان نداشت و تنها امیدش به خداوند متعال بوده است.

نماینده ولی فقیه در استان یزد خاطرنشان کرد: ارتحال حضرت امام خمینی(ره) همه را در اوج ناراحتی فرو برد ولی بلافاصله بزرگترین، بهترین و درست‌ترین انتخاب در راستای حفاظت و حراست از اسلام و انقلاب انجام شد و مقام معظم رهبری به عنوان رهبری انتخاب و معرفی شدند.

ناصری یزدی با اشاره به اینکه در طول ۳۰ سال رهبری امام خامنه‌ای(مدظله العالی) تمام توطئه‌های دشمنان به برکت هدایت‌های هوشمندانه ایشان خنثی شد، گفت: تمام حرف‌ها و حرکات مقام معظم رهبری در راستای عزت مسلمین بوده و هیچ کلامی از ایشان به اشتباه بیان نشده است.

امام جمعه یزد تصریح کرد: امام خمینی(ره) آرزو داشت که این انقلاب به دست امام زمان(عج) برسد و انشاالله به برکت وجود و رهبری‌های مقام معظم رهبری و ایستادگی مردم، این موضوع محقق می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ولایت به معنای اتصال به ولایت خداوند و معصومین(ع) است خاطرنشان کرد: انقلاب ما یک انقلاب خدایی است و صاحب آن مقام معظم رهبری است و قطعا هر کسی بخواهد در مسیر انقلاب سنگ‌اندازی کند خداوند دمار از روزگارش در می‌آورد و او را به نابودی می‌کشاند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد ادامه داد: مسئولان ما از جوانان در مسیر تولید و علم حمایت کنند و زمینه جهش و پیشرفت همه جانبه کشور در تمام عرصه‌ها را فراهم کند.

ناصری یزدی خاطرنشان کرد: باید به آینده امیدوار باشیم چرا که خداوند پشتوانه و پشت و پناه ماست و ما هم باید تمام تلاش خود را در راستای کمک رفع مشکلات انجام دهیم.

امام جمعه یزد خاطرنشان کرد: اگر علم و دین پشتوانه هم حرکت باشند، علم راه را باز می کند و دین هم زمینه رسیدن به هدف را فراهم می‌کند و هیچ یک از این دو نمی‌تواند به تنهایی زمینه پیشرفت کشور را فراهم کند.

وی افزود: دشمن به هیچ عنوان نمی‌خواهد که این دو در ایران اسلامی با یکدیگر باشند و تمام تلاششان را می‌کنند که بحث دین و علم را از یکدیگر جدا نماید.

نماینده ولی فقیه در استان یزد افزود: این که ترامپ از مذاکره دم می‌زند حربه و فریبی است که دوباره آنها انجام می‌دهند و قصد آنها زمین گیرکردن ایرانیان است اما در مقابل این حرکت آنها اگر ما همچنان مقاومت کنیم، تمام توطئه‌های آنها خنثی شده و مردم ما همچون گذشته آنها را زمین‌گیر می‌کنند.