امام جمعه یزد گفت: مسئولان و مردم جمهوری اسلامی تنها راه شکست دشمن را باید در مقاومت بدانند و آن را به مسئله‌ای جدی قرار دهند که در مقابل استکبار کوتاه نیایند.

 آیت الله محمدرضا ناصری یزدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه یزد با اشاره به اینکه برای مشخص بودن آمریکایی‌ها می‌توان به جنایاتشان در کشورهای دیگر بالاخص کشورهای اسلامی اشاره کرد و اظهار داشت: آمریکایی‌ها در بحث مذاکره هیچ‌گاه به نفع کشورهای دیگر عمل نکردند و همین مباحث را می‌توان برای غلط بودن آمریکایی‌ها و همپیمانانش اعلام کرد.

امام جمعه یزد بی توجهی و کم کردن مقاومت در مقابل استکبار را مساوی با نابودی و تباهی جامعه اسلامی دانست و افزود: مسئولان و مردم جمهوری اسلامی تنها راه شکست دشمن را باید در مقاومت بدانند و آن را به مسئله‌ای جدی قرار دهند که در مقابل استکبار کوتاه نیایند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد بصیرت افزایی را یکی از عوامل خنثی کردن توطئه‌ها و نقشه‌های شوم دشمنان اسلام و انقلاب ارزیابی و اضافه کرد: شناخت دشمن و نقشه‌هایش بسیار مهم است و متاسفانه برخی کشور با بی‌بصیرتی و تبعیت از دشمنان سبب می‌شوند که مشکلاتی برای انقلاب به وجود آید.

وی در خصوص عدم پاسخ رهبر معظم انقلاب به نامه ترامپ عنوان کرد: زمانی که مقام معظم رهبری نسبت به نام رئیس جمهور آمریکا بی توجه بودند و به آن پاسخ نداند، به خوبی عظمت و اقتدار انقلاب اسلامی به نمایش گذاشته شد و همه به قدرت بزرگ ایران اسلامی پی بردند.

ناصری یزدی در ادامه بازهم به مسئله مقاومت در برابر دشمن تاکید و به اثرات آن در دوران گذشته اشاره کرد و گفت: ایران اسلامی در دوران مختلف تاریخی به واسطه ایستادگی‌اشان در مقابل دشمن توانستند اقتدارشان را به رخ جهانیان بکشند و برعکس حاکمان بی کفایت عربستان سعودی تسلیم خواسته‌های دشمن نشدند و همین سبب شد که اقتدار اسلام ناب محمدی به خوبی در برابر مستکبران حفظ شود.